Najpopularniejsze seriale XXI wieku

Czy potrafisz wymienić najpopularniejsze i najbardziej kultowe seriale XXI wieku?
Zaliczane są oryginalne (ojczysty język produkcji) oraz polskie nazwy seriali
W razie pomyłek lub niedociągnięć proszę o zwrócenie uwagi w komentarzu
Quiz przedstawia wg mojej subiektywnej opinii 16 najlepszych lub najpopularniejszych seriali XXI wieku. Ze wszystkimi gorąco polecam się zapoznać, miłej zabawy!
Quiz wykonany przez KarkuL
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 3 lipiec, 2019
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany2 lipiec, 2019
Razy rozwiązany2 015
Średni wynik56,3%
Ocena4,67
Zgłoś quizZgłoś
9:00
Enter answer here
0
 / 16 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis
Odpowiedź
Postapokaliptyczny serial stacji AMC. Opowiada o grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie, doczekał się już 9 sezonów i póki co końca nie widać.
The Walking Dead
Produkowany przez HBO od 2011-2019 roku, posiada 8 sezonów. Obfituje w seksualne i polityczne intrygi, a akcja dzieje się w krainie Westeros, na której o panowanie walczy kilka szlacheckich rodzin.
Game of Thrones
Netflix, od 2017 roku. Obecnie najpopularniejszy serial hiszpański na świecie. Produkcja opowiada o grupie 8 przestępców o różnych umiejętnościach, zebranych przez tajemniczego człowieka o pseudonimie "Profesor", której celem jest skok na hiszpańską mennicę narodową.
La Casa De Papel
Nieoczekiwany hit Netflixa. Życie młodocianych "nerdów" z Hawkins wywraca się o 180 stopni, gdy ich przyjaciel znika w niewyjaśnionych okolicznościach oraz natrafiają na dziewczynkę władającą nadprzyrodzonymi mocami, której nadają imię Eleven (Jedenastka).
Stranger Things
Produkcja przedstawia świetną historię Waltera White'a, niedocenianego nauczyciela chemii, który dowiaduje się, że cierpi na nieoperacyjnego raka płuc, w związku z czym postanawia zacząć przestępczą karierę, by zapewnić byt rodzinie po swojej śmierci. Wraz ze swoim byłym uczniem Jessem Pinkmanem zaczyna więc produkować i sprzedawać metaamfetaminę.
Breaking Bad
Bohaterem serialu jest Michael Scofield - młody, niezwykle utalentowany inżynier, którego brat Lincoln Burrows został skazany na karę śmierci. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie. Scofield przekonany o jego niewinności podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia.
Prison Break
Serial przedstawia opartą na faktach historię kolumbijskich baronów narkotykowych z końca lat 80', w szczególności Pablo Escobara, oraz wysiłki stróżów prawa, które mają na celu rozpracowanie zarządzanych przez nich karteli.
Narcos
2004-2010. Serial przedstawia losy rozbitków, którzy przeżyli katastrofę samolotu linii Oceanic Airlines lecącego z Sydney do Los Angeles. Choć z pozoru nic ich ze sobą nie łączyło, z każdym odcinkiem wychodziły na jaw sekrety poszczególnych postaci, wskazujące na to, że tytuł serialu nie odnosi się jedynie do ich zaginięcia na wyspie.
The Lost
Opis
Odpowiedź
HBO, od 2016 roku. Akcja serialu, będącego nową wersją filmu "Świat Dzikiego Zachodu" z 1973 roku, toczy się w futurystycznym parku rozrywki, w którym goście mogli czerpać rozrywkę z zabijania i gwałcenia przygotowanych w tym celu hostów.
Westworld
Jeden z najbardziej uznanych współczesnych seriali BBC, którego akcja toczy się w latach 20' XX wieku, niedługo po zakończeniu I wojny światowej. Głównym bohaterem jest Thomas Shelby, który dowodzi tytułowym gangiem działającym na terenie Birmingham.
Peaky Blinders
Chodzący o lasce i uzależniony od Vicodinu genialny diagnosta powstał z inspiracji postacią Sherlocka Holmesa. W tym przypadku cechy detektywa zostały przeniesione na płaszczyznę medyczną, dlatego wraz ze swoim zespołem zajmuje się beznadziejnymi przypadkami, stosując metody, na które nikt inny nie byłby w stanie się zdobyć.
Dr House
Wyjątkowo udana irlandzko-kanadyjska produkcja zrealizowana przez Michaela Hirsta dla kanadyjskiej stacji History to opowieść o tytułowych skandynawskich wojownikach.
The Vikings
HBO, od 2002-2008 roku. Amerykański serial kryminalny, którego akcja toczy się w Baltimore, opowiadający o pracy tamtejszych policjantów zmagających się z różnymi problemami toczącymi się w mieście.
The Wire
Pierwszy oryginalny serial Netflixa, doczekał się 6 sezonów. Ukazuje pogmatwaną drogę do władzy Franka Underwooda i jego równie bezwzględnej żony, Claire.
House of Cards
Zadebiutował w 2011 roku, niedługo po tym zgłosił się po niego Netflix. Odcinki serialu ukazują efekty uboczne wszechobecnych nowych technologii w otaczającym nas świecie.
Black Mirror
Opowiada o grupie różnorodnych kobiet przebywających w więzieniu o złagodzonym rygorze w Litchfield, to jeden z pierwszych seriali Netflixa, który zadebiutował w serwisie w 2013 roku.
Orange Is The New Black
Nie ma jeszcze komentarzy