thumbnail

Rozpoznaj piosenki po fragmencie tekstu! cz.2

Witam na drugiej części z rozpoznania piosenek! W tym quzie będą fragmenty tekstu polskich przebojów z lat 80-tych. Życzę powodzenia! :)
Quiz wykonany przez Sevoty
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 6 kwiecień, 2021
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany6 kwiecień, 2021
Razy rozwiązany209
Średni wynik25,9%
Zgłoś quizZgłoś
20:00
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 58 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
NR
Fragment piosenki
Wykonawca/Zespół
1.1
Tik potem tak, luz potem blues, Ping, potem pong - zawsze razem. Zachód i wschód, dziad oraz mróz, Anioł i stróż idą w parze. Jabłko i grzech - tak musi być, Wojna i śmiech zaraz po niej. Zieleń i brąz, płomień i dym, Żebrak i król w koronie.
Zdzisława Sośnicka
1.2
Tytuł piosenki
Aleja Gwiazd
2.1
Marzy mi się Jokohama, hotel z obłoków i szkła, jak mam zmienić fałsz i banał, życia, co byle jak trwa Schną na szybie ślady łez, ktoś z nas wyjść musi na plus, taki mały dramat, lecz wszystko w nim jasne jest już, wszystko w nim jasne jest już.
Halina Frąckowiak
2.2
Tytuł piosenki
Papierowy Księżyc
3.1
Dobrze wiem, co oznacza samotność, osobna noc, osobny dzień... Gdy samotność dokuczy zbyt mocno, niech dzieje się co chce, co chce! Wymyśliłam cię w gniewie na parę chwil, nauczyłam się ciebie - no cóż, to styl. Nie wierzyłam w to ani przez moment, byś imię miał, byś naprawdę się stał.
Irena Jarocka
3.2
Tytuł piosenki
Wymyśliłam Cię
4.1
Rygle, zamki zabezpieczą drzwi, Szklany judasz gości skontroluje. Noc nie straszna, kiedy kłódki trzy, Na złodzieja bracie narychtujesz! Windy szumią śpiewankę do snu, Sąsiad pacierz klepie na kolanach. Może jeszcze raz się uda znów, Przetrwać noc i doczołgać do rana!
Lombard
4.2
Tytuł piosenki
Szklana Pogoda
5.1
Jaskółka siostra burzy, żałoba fruwająca Ponad głowami ludzi, w których się troska błąka Jaskółka znak podniebny jak symbol nieuchwytna Zwabiona w chłód katedry przestroga i modlitwa.
Stan Borys
5.2
Tytuł piosenki
Jaskółka
6.1
Przez bardzo, bardzo krótką chwilę, Dookoła widzę rój motyli. Stopy mam takie gorące, Gorące w ustach słońce. Jem słodkie, słodkie winogrona, Ty śpisz w moich, moich ramionach. Morze i niebo ostro lśni, Dobrze mi, ach jak dobrze mi.
Maanam
6.2
Tytuł piosenki
Cykady na cykladach
7.1
Gdy ty i ja, cały świat jest dla nas gdy ty i ja Zapach łąk, plaży piach, nocy mrok światło dnia wszystko to, gdy ty i ja Wiem to, czuję, życie mnie nie mija Obok Ciebie ważna każda chwila Żyję znów, gdy jesteś tu W obłoku snów Piękny świat dziś znów ma sens Naprawdę jest to takie prostel
Zbigniew Wodecki
7.2
Tytuł piosenki
Z tobą chcę oglądać świat
8.1
Na niebie błysnął biały nóż, To księżyc pełni straż. Czy nie znałam Cię w innym życiu już, Kiedyś hen, dawno tak? Pieniądze nie kupią mnie, Lecz oczu Twych blask! Wystarczy mi biały chleb, Dopłyńmy do dna!
Urszula
8.2
Tytuł piosenki
Malinowy Król
9.1
Wokół mnie gorąco - bezpiecznie, Słońce topi serce - bajecznie. Uwielbiam cały świat - za dobre słowo, Ubóstwiam Ciebie tak - kolorową. (...) I prawie kochasz mnie I jesteś obok! Już nienawidzę Cię, Tak kolorową.
Rezerwat
9.2
Tytuł piosenki
Zaopiekuj się mną
10.1
Dorzucam drew, bo ogień zgasł, Ciągle burza trwa, Nagle feeria barw i mnóstwo świec, Ktoś na skrzypcach gra, Gotyckie odrzwia chylą się I skrzypiąc suną w bok I biała pani płynie z nich W brylantowej mgle.
Budka Suflera
10.2
Tytuł piosenki
Jest taki samotny dom
11.1
Ach gdyby znać zachmurzeń twoich plan Pod ręką wtedy mieć parasol, kalosze Może tak już dziś do Chmurki wysłać list Prywatne lekcje wziąć w końcu wiedzieć Bo przecież, Słońce to my, ciemne chmury to my Nagłe sztormy, letnie burze Suche wyże to my, mokre niże Taki deszcz, że ulewa aż śpiewa
Anna Jurksztowicz
11.2
Tytuł piosenki
Stan Pogody
12.1
Ofiaruję mojej dziewczynie Z kwiatów Holandii utkany Szlafrok, w którym utonie Całkiem niezły posiłek, jaki Konsumuje lubieżnie co wieczór W ciepłych dekoracjach pokoju Przy świecach i przy koniaku A nad sobą mam jej loki
Róże Europy
12.2
Tytuł piosenki
Jedwab
13.1
Oooo, oooo, oooo oooo Myślisz może, że więcej coś znaczysz Bo masz rozum, dwie ręce i chęć Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy Zaliczona matura na pięć Są tacy - to nie żart, dla których jesteś wart
Lady Pank
13.2
Tytuł piosenki
Mniej niż zero
14.1
Mój piękny Panie, ja go nie kocham – taka jest prawda. Pan główną rolę gra w każdym śnie, Ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama. Życie jest życiem, Pan przecież wie…
Dwa Plus Jeden
14.2
Tytuł piosenki
Windą do nieba
15.1
A więc stało się i odchodzisz Tu są twoje książki i płyty Możesz zabrać co chcesz Najlepiej zabierz mnie Jestem lżejszy od fotografii Z których będziesz mnie teraz wycinać Będę milczał - i tak jestem martwy
Republika
NR
Fragment piosenki
Wykonawca/Zespół
15.2
Tytuł piosenki
Odchodząc
16.1
Rozczarował się, bo takie są zawody miłosne Cierpiał całą jesień, zimę, no i wiosnę A gdy przeszło mu zupełnie pojechał na wakacje W tamto miejsce, by zobaczyć tę pamiętną ubikację Tak się stało, że przypadkiem ona też tam była Ucieszyła się ogromnie, gdy go tylko zobaczyła Zapytała się, czy w sercu jego jest jeszcze Agnieszka Odpowiedział jednym zdaniem "Moje ślicznie ty kochanie"
Łzy
16.2
Tytuł piosenki
Agnieszka
17.1
Partyzanci Broz-Tity wyzwolili Jugosławię Bez pomocy Sowietów, awantura na zabawie Ci z sąsiedniej wsi zaczęli, myśmy skończyli Rambo 8 w telewizji – patrzcie moi mili Więc mam wyższe wykształcenie, chociaż studiów nie skończyłem Jak prezydent Kwaśniewski, Jaskiernia stróż prawości Okazało się, że pastor King nie był Murzynem Ani czarnym – on był Afroamerykaninem
Kazik
17.2
Tytuł piosenki
12 groszy
18.1
Co się stało, śmieszna sprawa, coś takiego, co za numer! Coś takiego, to ciekawe, czary mary! Czary mary, czary mary, to ciekawe! To ciekawe, śmieszna sprawa, czary mary, czary mary! Co za numer! To ciekawe.
Małgorzata Ostrowska
18.2
Tytuł piosenki
Meluzyna
19.1
Co ci się stało, mój mały? Skąd taki nastrój dziś masz? Kiedy zaszły te zmiany? Gdzie się podział twój szpan? Gdzie twoje wieczne "odpuszczam"? Gdzie obojętność i chłód? Skąd wziąłeś ten, ten pomysł nienormalny skąd?
Wanda i Banda
19.2
Tytuł piosenki
Nie będę Julią
20.1
Stoję na ulicy z nią, śmiechy wkoło nas Ktoś przechodzi trąca łokciem, pluje Małej w twarz Głośno mówię: Mała patrz, Cywilizowany świat! Potem mu przestawiam nos, upadł ale wstał Dookoła głosów sto - Ten w skórze to drań! Padam, dzisiaj byłem sam, Mała zanuć to co ja
Aya RL
20.2
Tytuł piosenki
Skóra
21.1
Jak dzwon, który zaledwie tylko tknąć, a już śpiewa, Jak zabłąkanych ptaków głos. Jak liść, przez chwilę piękny, nim go wiatr strąci z drzewa, Tak w nas głęboko skryte śpią. Małe tęsknoty, krótkie tęsknoty, Znaczące prawie tyle, co nic. Nagłe i szybkie serca łopoty, Kto by nie znał ich.
Krystyna Prońko
22.2
Tytuł piosenki
Małe tęsknoty
23.1
A gdy przyjdzie mój czas, gdy pokryje mnie rdza, Musisz wierzyć, że znów, pobiegniemy nad staw. Czekaj na jakiś znak, bądź cierpliwa jak papier, Ja wybłagam wśród chmur, bym tu czasem mógł wpaść.
Perfect
23.2
Tytuł piosenki
Zawsze z tobą chciałbym być
24.1
Twoja córka nie jest taka całkiem doskonała Nigdy nią nie była, chociaż czasem sie starała (hahahahaha) Pamiętam jeszcze kiedyś, dawno w podstawówce Odbierala kabla pod ławką na klasówce Pokrótce opowiem panu o co tutaj biega Na przykład, córka twoja bardzo lubi na szweda
Liroy
24.2
Tytuł piosenki
Twoja córka
25.1
Jeśli kogoś kochasz, jeśli wiesz Czym jest miłość, jaki jest jej sens Jeśli tylko szczęście widzieć chcesz Mów do mnie szeptem Co dalej jest? Co dalej jest...
Chłopcy z placu broni
25.2
Tytuł piosenki
Kocham cię
26.1
To Ty zrobiłaś pierwszy gest To Ty wiedziałaś, czego chcę To Ty, jak nigdy nikt, to Ty To Ty tak mało miałaś lat To Ty stworzyłaś nowy ład To Ty, jak nigdy nikt, to Ty
Universe
26.2
Tytuł piosenki
W perły zmienić deszcz
27.1
Zamroziłaś swym uśmiechem Wkoło cały świat Tylko czasem cichym echem Rósł na szybie kwiat Tylko z Tobą taka zima I zimowy sen Noc polarna mi się śniła, śnieg
Klincz
27.2
Tytuł piosenki
Jak lodu bryła
28.1
Przyjaciel mój wyjeżdżał, mówi do mnie: masz tu klucze. Przez ten czas, jak mnie nie będzie możesz mieszkać z nią, u mnie. Wyjechał i nie było go przez tydzień, może dłużej. Nie zamieniłbym tych paru dni za żaden skarb, za nic.
Oddział zamknięty
28.2
Tytuł piosenki
Obudź się
29.1
Kto powie mi jak cofnąć film, Ożywić suche róże. Zamknięte drzwi. Kolejny łyk. O jeden błąd za dużo. Kawałek mnie oddałbym by cofnąć czas. Dlaczego nie ma, nie ma Ciebie,nie ma nas.
Papa Dance
29.2
Tytuł piosenki
Czarny śnieg
30.1
Dość mam już pustych dni I świąt, których nie było Między Nami jest coś, Nie zaprzeczaj mi. Tyle mogę Ci dać, Solą życia jest miłość. Boisz się wielkich słów, To nie wstyd.
Kancelaria
30.2
Tytuł piosenki
Zabiorę cię właśnie tam
4 Komentarzy
+1
Poziom 45
11 kwi, 2021
23.1 Pomyłka w tytule, ten co dałeś to utwór Ich Troje, a właściwy (utwór, z którego jest cytat) jest Wszystko ma swój czas.

W sumie mógłbyś też dać Ich Troje, cyt:

"Zadzwoniłem w środku lata, choć minęły już dwa lata, ty nadal nie odzywasz się. Dziś ten list ci napisałem. Lato zbliża się, więc chciałem powtórzyć tobie jeszcze raz to co wtedy (...) Daj się skusić na wakacje, morze, plaża i kolacje. Będziemy tańczyć aż po świt. Chciałbym też w księżyca blasku stawiać z tobą babki z piasku..."

+1
Poziom 28
12 kwi, 2021
Dziękuję bardzo za zauważenie tego błędu, poprawię ten tytuł :). Jak coś to jest utwór z zespołu innego niż Ich Troje ;)
+1
Poziom 29
20 cze, 2022
Nie poprawiłeś tego Perfectu....
+1
Poziom 8
2 sie, 2022
Nie poprawiłeś tego błędu :/