thumbnail

Państwa według opisu flagi (na ślepo)

Chcesz rozwiązać quiz z flagami na ślepo, ale nie masz znajomego, który mógłby ci je opisywać? Ten quiz to umożliwia! Nazwij wszystkie państwa świata po opisie ich flagi!
Quiz wykonany przez Pandryf
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 20 luty, 2023
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany20 luty, 2023
Razy rozwiązany80
Średni wynik7,7%
Zgłoś quizZgłoś
40:00
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 196 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis flagi
Państwo
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy biały, dolny czarny. Po lewej stronie znajduje się dodatkowo czerwony, pionowy pas.
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Trzy pionowe paski - lewy i prawy czerwone, trochę cieńsze od środkowego białego. Pośrodku znajduje się czerwony liść.
Kanada
Czerwone tło. Z lewego górnego rogu wychodzi skośny czarny pasek z białym konturem.
Trynidad i Tobago
Trzy pionowe paski. Lewy zielony, środkowy czerwony, prawy żółty. Pośrodku żółta gwiazda.
Kamerun
Dwa poziome paski. Górny niebieski, dolny zielony. Po lewej biały trójkąt z czerwoną gwiazdą pośrodku.
Dżibuti
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny niebieski. Pośrodku godło przypominające pieczęć. Symbol w podobnym stylu umiejscowiony na rewersie flagi.
Paragwaj
Czerwone tło z białym półksiężycem i gwiazdą pośrodku.
Turcja
Białe tło ze złotym kształtem kraju pośrodku. Na dole znajdują się dwie skrzyżowane gałązki.
Cypr
Niebieskie tło z żółtym kołem pośrodku.
Palau
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny niebieski. Pośrodku tarcza herbowa z czerwono-białą szachownicą. Nad nią widnieje pięć mniejszych.
Chorwacja
Kwadratowa flaga z dwoma pionowymi paskami. Lewy żółty, prawy biały. Na prawym pasie widnieją dwa klucze - jeden złoty, a drugi srebrny. Związane są one czerwonym sznurem, a nad nimi widnieje pewne nakrycie głowy.
Watykan
Trzy poziome paski - górny i dolny niebieskie, środkowy żółty. Po lewej czarny trójkąt.
Bahamy
Dolna część flagi to białe i niebieskie fale przypominające morze. Górna zawiera czerwone tło, żółte słońce chowające się w morzu, oraz przelatującego nad nim ptaka.
Kiribati
W kantonie biały krzyż na niebieskim tle. Reszta flagi to poziome paski, naprzemiennie niebieskie i białe.
Grecja
Flaga podzielona jest na cztery trójkąty rozdzielone białym krzyżem. Górny i dolny czerwone, lewy i prawy zielone. Pośrodku białe koło z trzema czerwonymi, sześcioramiennymi gwiazdami.
Burundi
Niebieskie tło. W kantonie widoczna jest flaga brytyjska, a po prawej stronie herb kraju.
Fidżi
Trójkąt na całą flagę, odwrócony do góry nogami. Tło czerwone. Sam trójkąt podzielony jest na trzy poziome pasy - górny czarny, środkowy niebieski i dolny biały. Na czarnym pasie jest połówka słońca.
Antigua i Barbuda
Na fladze znajduje się zielona litera Y obrócona w lewo. Wyznacza ona na fladze trzy strefy - po lewej stronie czarny trójkąt o żółtym konturze. Reszta stref to trapezy dopełniające cały kształt flagi. Górny jest czerwony, dolny niebieski. Obydwa mają białe kontury.
Republika Południowej Afryki
Trzy poziome paski. Górny biały, środkowy niebieski, dolny czerwony. Po lewej stronie znajduje się herb - krajobraz trzech białych gór z trzema żółtymi gwiazdkami nad nimi. To wszystko na niebieskim tle.
Słowenia
Trzy poziome paski. Górny żółty, zajmujący połowę flagi, środkowy niebieski i dolny czerwony.
Kolumbia
Dwa poziome paski. Górny biały, dolny niebieski. Pośrodku flagi widnieje herb.
San Marino
Trzy pionowe paski. Lewy zielony, środkowy żółty, prawy czerwony.
Mali
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny zielony. Po lewej stronie biały pionowy pasek.
Madagaskar
Trzy poziome pasy. Górny czarny, środkowy czerwony, dolny zielony. Wzdłuż granic pasów poprowadzone są cieńsze, białe. Po lewej stronie niebieski trójkąt z żółtą gwiazdą pośrodku.
Sudan Południowy
Niebieskie tło. Pośrodku flagi znajduje się żółty trójkąt prostokątny na całej wysokości. Wzdłuż przeciwprostokątnej, na zewnątrz trójkąta, ułożone są od lewego górnego wierzchołka białe gwiazdy.
Bośnia i Hercegowina
Trzy pionowe paski. Lewy i prawy czerwone, środkowy biały. Niektóre wersje flagi uwzględniają herb pośrodku.
Peru
Trzy poziome paski. Górny i dolny bordowy, środkowy, cieńszy, biały.
Łotwa
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy niebieski, dolny biały. Po lewej stronie widnieje czerwony herb z koroną i dwugłowym orłem.
Serbia
Flaga podzielona jest na dwa trójkąty - lewy górny żółty oraz prawy dolny pomarańczowy. Wzdłuż krawędzi tych trójkątów ułożony jest biały smok.
Bhutan
Białe tło z kołem pośrodku. Koło to jest podzielone na dwie części, które razem przypominają symbol jin-jang. Górna część jest czerwona, dolna niebieska. Pomiędzy kołem, a każdym z czterech rogów flagi, znajdują się po trzy czarne paski, z czego niektóre z nich są przecięte na pół.
Korea Południowa
Dwa poziome paski - górny niebieski, dolny czerwony. Po lewej znajduje się biały trójkąt z żółtą gwiazdą w każdym z jego rogów, a także słońce.
Filipiny
Dwa poziome paski. Górny niebieski, dolny czerwony. W kantonie widnieje złota korona.
Liechtenstein
Trzy poziome paski. Górny niebieski, środkowy biały, dolny zielony. Pośrodku czarny symbol przypominający wysokie nakrycie głowy.
Lesotho
Trzy pionowe paski - lewy niebieski, środkowy żółty, prawy zielony. Na żółtym pasie są trzy zielone romby.
Saint Vincent i Grenadyny
Siedem poziomych pasów. Od środkowego pasa w obie strony są koloru: czarnego, czerwonego, żółtego i zielonego. Po lewej biały trójkąt z czerwoną gwiazdą i żółtym ptakiem.
Zimbabwe
Trzy poziome paski. Górny niebieski, zajmujący połowę flagi, środkowy żółty i dolny zielony. W prawym górnym rogu widnieje żółte słońce.
Rwanda
Dwa pionowe paski. Lewy biały, prawy czerwony. W kantonie umieszczony jest biały krzyż z czerwoną obwódką, z rysunkiem w środku.
Malta
Niebieskie tło z czterema białymi gwiazdami - po jednej w każdą z czterech stron od środka.
Mikronezja
Niebieskie tło ograniczone z góry i dołu cienkim czerwonym paskiem. Pośrodku białe koło z herbem i dwójką ludzi po obu jego stronach.
Belize
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy żółty, dolny niebieski.
Gabon
Cztery poziome pasy. Od góry: niebieski, biały, zielony, żółty. Pośrodku pionowy czerwony pas. W lewym górnym rogu znajduje się żółta gwiazda.
Republika Środkowoafrykańska
Flaga jest podzielona na dwie sekcje rozdzielone i obramowane żółtym kolorem. Sekcja po lewej to dwa pionowe pasy - lewy zielony i prawy pomarańczowy. Sekcja po prawej jest dużo szersza. Ma bordowe tło z lwem pośrodku, który trzyma miecz, i liśćmi w każdym rogu.
Sri Lanka
Trzy poziome paski. Górny biały, środkowy czerwony, dolny zielony. Po lewej stronie znajduje się dodatkowo czerwony, pionowy pas oraz symbol w kantonie, którego elementem są m.in. dwie skrzyżowane szable.
Oman
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny zielony. Pośrodku żółta gwiazda.
Burkina Faso
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny czarny. Pośrodku żółty symbol: maczeta, pół koła zębatego i gwiazda.
Angola
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy czarny, dolny zielony. Pośrodku biały półksiężyc z gwiazdą.
Libia
Trzy poziome paski. Górny pomarańczowy, środkowy biały i dolny zielony. Pośrodku znajduje się niebieski symbol przypominający koło od roweru.
Indie
Niebieskie tło. W kantonie widoczna jest flaga brytyjska, a po prawej stronie czerwony Krzyż Południa z białą obwódką.
Nowa Zelandia
Trzy pionowe paski. Lewy niebieski, środkowy żółty, prawy czerwony. Pośrodku znajduje się herb z tarczą.
Andora
Trzy poziome paski. Górny i dolny niebieskie, dość cienkie, a środkowy jest czerwony. Pomiędzy pasami poprowadzone są cieńsze, żółte. Pośrodku znajduje się czarno-biała tarcza przebita żółtymi włóczniami.
Eswatini
Pięć poziomych pasków - od góry: czerwony, biały, szeroki niebieski, biały, czerwony.
Tajlandia
Flaga podzielona jest na cztery trójkąty. Lewy i prawy są czarne, a górny i dolny zielone. Trójkąty oddzielone są żółtym krzyżem.
Jamajka
Trzy poziome paski. Górny niebieski, środkowy biały, dolny zielony. Na granicach pasów znajduje się po dodatkowym czerwonym. W kantonie widnieje biały półksiężyc i dwanaście białych gwiazd.
Uzbekistan
Trzy poziome paski - górny i dolny niebieskie, środkowy biały. Pośrodku znajduje się trójkąt z krajobrazem w środku, otoczony flagami, gałązkami i jakimś napisem.
Salwador
Dwa poziome paski. Górny biały, dolny czerwony. Po lewej stronie znajduje się niebieski trójkąt.
Czechy
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy niebieski, dolny zielony. Na granicach pasów znajdują się cieńsze, białe pasy.
Gambia
Trzy poziome paski. Górny i dolny niebieskie, dość cienkie, a środkowy jest czerwony. Pomiędzy pasami znajduje się biały kontur. Na środkowym pasie znajduje się lekko przesunięte w lewo białe koło z wyciętą dziurą w kształcie gwiazdy.
Korea Północna
W kantonie widnieje białe słońce na niebieskim tle. Reszta flagi jest koloru czerwonego.
Tajwan
Czerwone tło ze złotym, dwugłowym orłem w koronie, mającym na piersi tarczę herbową. Całość flagi otoczona jest złotą obwódką.
Czarnogóra
Czerwone tło z żółtą gwiazdą w kantonie. Otoczona jest ona z prawej strony czterema gwiazdami ułożonymi w łuk.
Chiny
Zielone tło. W prawym dolnym rogu znajduje się mały prostokąt podzielony na 3 pionowe pasy. Lewy czerwony, środkowy czarny, prawy pomarańczowy. Nad prostokątem widnieje pomarańczowy orzeł.
Zambia
Flaga podzielona jest na dwa trójkąty. Lewy dolny jest czarny, prawy górny czerwony. Na czarnym trójkącie widnieje biały Krzyż Południa, a na czerwonym żółty ptak.
Papua-Nowa Gwinea
Niebieskie tło z dwoma białymi krzyżami na całej fladze - jednym skośnym i drugim prostym, gdzie jeden nachodzi na drugi. Przez oba krzyże poprowadzone są czerwone pasy.
Wielka Brytania
Czerwone tło. Po lewej stronie znajduje się czarny trójkąt wewnątrz żółtego trójkąta. Na czarnym trójkącie widnieje biała gwiazda.
Timor Wschodni
W kantonie biała gwiazda na czerwonym tle. Reszta flagi podzielona na 5 pasów: naprzemiennie zielonych i żółtych.
Togo
Trzy poziome paski. Górny biały, środkowy niebieski, dolny czerwony.
Rosja
Trzy poziome paski. Górny czarny, środkowy czerwony, dolny żółty.
Niemcy
Trzy poziome paski. Górny i dolny niebieskie, środkowy biały. Pośrodku żółte słońce.
Argentyna
Trzy poziome paski. Górny czarny, środkowy czerwony, dolny zielony. Na czarnym pasie widnieje połowa czerwonego słońca. Wygląda to tak, jakby zachodziło ono za czerwony pas.
Malawi
Trzy poziome paski. Górny niebieski, środkowy czarny, dolny biały.
Estonia
Czerwone tło z żółtym słońcem pośrodku, przypominające kajzerkę lub logo Xboxa.
Kirgistan
Niebieskie tło z czerwonym krzyżem na całą flagę i białą obwódka.
Islandia
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny zielony.
Węgry
Flaga składa się z dwóch złączonych ze sobą trójkątów prostokątnych o niebieskim konturze. U dołu flagi widnieje białe słońce, a u góry biały księżyc, za którym chowa się słońce.
Nepal
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny niebieski.
Holandia
Zielone tło. Pośrodku znajduje się biały napis po arabsku, a pod nim widnieje biały miecz.
Arabia Saudyjska
Trzy poziome paski. Górny i dolny czerwone, środkowy biały. Pośrodku znajduje się zielone drzewo.
Liban
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny biały. Czerwony na tej fladze jest lekko przyciemniony.
Monako
Zielone tło. Od lewej strony przez całą flagę rozciąga się żółty trójkąt o białym konturze. Na nim, również od lewej strony, ale do środka flagi, rozciąga się czerwony trójkąt o czarnym konturze.
Gujana
Czerwone tło z czarnym, dwugłowym orłem.
Albania
Dwa pionowe paski. Lewy zielony, prawy biały. Pośrodku czerwony półksiężyc i gwiazda.
Algieria
Dwa pionowe pasy - lewy biały i prawy czerwony. Granica pomiędzy pasami jest zygzakowata.
Bahrajn
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny zielony. Po lewej znajduje się czarny trójkąt z żółtym symbolem przypominającym muszlę i krzyżujące się liście. Pasy, jak i trójkąt, są oddzielone żółtą, przechyloną w lewo literą Y o czarnym konturze.
Vanuatu
Trzy poziome paski. Górny pomarańczowy, środkowy biały, dolny zielony. Pośrodku pomarańczowe koło.
Niger
W kantonie znajduje się jedna biała gwiazda na niebieskim tle. Reszta flagi jest podzielona na poziome paski: naprzemiennie czerwone i białe.
Liberia
Wzdłuż flagi poprowadzony jest czerwony pas - od lewego dolnego do prawego górnego rogu. Granice tego pasa są białe. Pozostała część to utworzone przez pas dwa trójkąty, z czego lewy jest niebieski, a prawy zielony. Dodatkowo, w lewym górnym rogu znajduje się żółte słońce.
Namibia
Trzy poziome paski. Górny niebieski, środkowy czerwony, dolny zielony. Pośrodku flagi znajduje się biały półksiężyc z gwiazdą ośmioramienną.
Azerbejdżan
Zielone tło. Pośrodku żółty romb z niebieskim kołem, przez które przechodzi biały pasek z zielonym napisem. Oprócz tego, na kole jest dużo gwiazd, w tym Krzyż Południa.
Brazylia
Czerwone tło z niebieskim krzyżem na całą flagę i białą obwódką.
Norwegia
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny czarny.
Jemen
Trzy poziome paski. Górny i dolny czerwony, środkowy żółty. Po lewej stronie na żółtym pasie znajduje się herb.
Hiszpania
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny czarny. Po lewej stronie znajduje się zielony trójkąt.
Sudan
Zielone tło z białym pionowym paskiem po lewej stronie. Pośrodku znajduje się duży, biały półksiężyc z białą gwiazdą.
Pakistan
Wzdłuż flagi poprowadzony jest czarny pas - od lewego dolnego do prawego górnego rogu. Granice tego pasa są żółte. Pozostała część to utworzone przez pas dwa trójkąty, z czego lewy jest zielony, a prawy niebieski.
Tanzania
Zielone tło z trójkolorowym krzyżem żółto-czarno-białym. Pośrodku czerwone kółko z papugą otoczoną zielonymi gwiazdkami.
Dominika
Dwa poziome paski - górny niebieski, dolny czerwony. Pośrodku znajduje się biały prostokąt z herbem w środku.
Haiti
Flaga podzielona jest na cztery ćwiartki. Lewa górna i prawa dolna są niebieskie, a pozostałe dwie czerwone. Rozdzielone są białym krzyżem z herbem pośrodku.
Dominikana
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy niebieski, dolny pomarańczowy.
Armenia
Cztery poziome paski. Od góry: czerwony, niebieski, żółty, zielony.
Mauritius
Dwa pionowe paski - lewy zielony, zajmujący 1/3 flagi, oraz prawy czerwony, zajmujący 2/3 flagi. Na granicy pasów znajduje się herb wewnątrz żółtego czegoś na kształt kuli. Sam herb jest biały z niebieskimi symbolami w środku i czerwoną obwódką, na której są żółte zamki.
Portugalia
Flaga składa się z dwóch trójkątów. Lewy górny jest niebieski, prawy dolny zielony. Trójkąty te są rozdzielone żółtym, ukośnym paskiem. Na niebieskim trójkącie widnieje pięć białych gwiazd.
Wyspy Salomona
Białe tło z niebieskim krzyżem na całą flagę.
Finlandia
Flaga niebieska z dwoma pasami od lewego dolnego rogu do prawego górnego, stopniowo się poszerzającymi. Górny jest pomarańczowy, dolny biały. W kantonie znajduje się gwiazda z wieloma ramionami i wyróżniającymi się czterema.
Wyspy Marshalla
Trzy pionowe paski. Lewy niebieski, środkowy żółty, prawy czerwony.
Rumunia
Trzy pionowe paski - lewy i prawy niebieskie, środkowy żółty. Pośrodku znajduje się czarny trójząb.
Barbados
Dwa poziome paski. Górny żółty, dolny czerwony. Po lewej pionowy zielony pasek.
Benin
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy żółty, dolny czerwony. Pośrodku niebieskie koło z żółtym pentagramem, od którego wychodzą żółte promienie.
Etiopia
Białe tło z czerwonym kołem pośrodku.
Japonia
Białe tło z czerwonym krzyżem na całą flagę. Krzyż dzieli ją na cztery ćwiartki, w każdej z nich znajduje się kolejny czerwony krzyż, gdzie każdy z nich jest mniejszy.
Gruzja
Trzy poziome paski. Górny i dolny czerwone, środkowy biały.
Austria
Trzy poziome paski. Górny i dolny niebieski, środkowy czerwony. Pośrodku biała budowla przypominająca twierdzę.
Kambodża
Niebieskie tło z żółtym krzyżem na całą flagę.
Szwecja
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy biały, dolny niebieski.
Sierra Leone
Czerwone tło z zielonym pentagramem pośrodku.
Maroko
Trzy poziome pasy. Górny czarny, środkowy czerwony, dolny zielony. Wzdłuż granic pasów poprowadzone są cieńsze, białe. Pośrodku znajduje się tarcza plemienna, a za nią skrzyżowane białe włócznie.
Kenia
Flaga niebieska, przedzielona cienkim żółtym poziomym paskiem. Po lewej stronie, zaraz pod tym paskiem, znajduje się biała gwiazda.
Nauru
Dwa poziome paski. Górny czerwony, zajmujący 2/3 flagi, a dolny zielony. Po lewej stronie widnieje biało-czerwony wzór.
Białoruś
Niebieskie tło ze złotym kształtem kraju pośrodku. Nad nim widnieje sześć białych gwiadz.
Kosowo
Dwa poziome paski. Górny niebieski, dolny żółty.
Ukraina
Dwa poziome paski. Górny biały, dolny czerwony.
Polska
Trzy poziome paski. Górny biały, środkowy zielony, dolny czerwony.
Bułgaria
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny czarny. Pośrodku widnieją dwie zielone gwiazdy.
Syria
Niebieskie tło. Zaraz pod połową flagi znajdują się trzy poziome paski biegnące przez całą flagę. Górny i dolny białe, środkowy czerwony. Na fladze znajduje się również okrąg ułożony z dziesięciu żółtych gwiazd.
Republika Zielonego Przylądka
Żółte tło. Przez całą szerokość flagi, lekko pod skosem, przechodzą dwa pasy - górny biały i dolny czarny. Pośrodku znajduje się czerwony półksiężyc z żółtym napisem. Do tego czerwone dłonie i czerwony maszt.
Brunei
Trzy pionowe paski - lewy czarny, środkowy żółty, prawy czerwony.
Belgia
Trzy pionowe paski. Lewy zielony, środkowy biały, prawy czerwony.
Włochy
Dwa poziome paski - górny biały i dolny czerwony. W kantonie biała gwiazda na niebieskim tle.
Chile
Niebieskie tło z czerwonym paskiem o żółtych krawędziach, biegnący od lewego dolnego do prawego górnego rogu. W kantonie żółta gwiazda.
Demokratyczna Republika Konga
Dwa poziome paski. Górny żółty, dolny zielony. Po lewej czerwony pionowy pasek z czarną gwiazdą pośrodku.
Gwinea Bissau
Trzy pionowe paski. Lewy niebieski, środkowy żółty, prawy czerwony. Pośrodku znajduje się orzeł z herbem na piersi.
Mołdawia
Trzy poziome paski - górny i dolny niebieskie, środkowy biały. Pośrodku znajduje się trójkąt z krajobrazem i tęczą w środku, otoczony napisem.
Nikaragua
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy biały, dolny czerwony. Pośrodku herb z drzewem. Po lewej niebieski trójkąt.
Gwinea Równikowa
Trzy pionowe paski - lewy zielony, środkowy biały i prawy czerwony. Pośrodku znajduje się orzeł zjadający węża.
Meksyk
Białe tło. Pośrodku znajduje się czarny napis po arabsku.
Afganistan
W kantonie czerwony krzyżyk na białym tle. Reszta flagi jest czerwona.
Tonga
Pięć poziomych pasów, od góry: zielony, cienki biały, gruby czerwony, cienki biały, zielony. Pośrodku żółta gwiazda.
Surinam
Trzy poziome paski. Górny żółty, środkowy niebieski i dolny czerwony. Na niebieskim pasku znajduje się osiem białych gwiazdek ułożonych w łuk. Niektóre wersje flagi uwzględniają herb kraju w kantonie.
Wenezuela
Zielone tło z czerwonym paskiem po lewej stronie flagi. Pasek ten jest zdobiony złotymi wzorami i pięcioma symbolami. Na górze flagi znajduje się biały półksiężyc z pięcioma gwiazdami.
Turkmenistan
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny jasnoniebieski.
Luksemburg
W kantonie widnieje biały Krzyż Południa na niebieskim tle. Reszta flagi jest koloru czerwonego.
Samoa
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny biały. Czerwony na tej fladze jest bardzo jaskrawy.
Indonezja
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny czarny. Pośrodku widnieje zielony napis po arabsku.
Irak
W kantonie widnieje żółty półksiężyc z gwiazdą o wielu ramionach na niebieskim tle. Reszta flagi to poziome pasy: naprzemiennie czerwone i białe.
Malezja
Trzy poziome paski. Górny żółty, zajmujący połowę flagi, środkowy niebieski i dolny czerwony. Pośrodku elipsa z krajobrazem pośród flag. Wszystko trzymane jest przez kondora.
Ekwador
Niebieskie tło. W kantonie widoczna jest flaga brytyjska, pod nią biała gwiazda siedmioramienna, a po prawej stronie biały Krzyż Południa.
Australia
Trzy pionowe paski. Lewy niebieski, środkowy żółty, prawy czerwony.
Czad
Pięć pasków wychodzących z lewego dolnego rogu. Od lewej są to: niebieski, żółty, czerwony, biały, zielony.
Seszele
Trzy pionowe paski. Lewy zielony, środkowy żółty, prawy czerwony. Pośrodku zielona gwiazda.
Senegal
Niebieskie tło z białą gwiazdą pośrodku.
Somalia
Flaga jest podzielona czarnym pasem na dwa trójkąty. Lewy górny jest zielony, prawy dolny jest czerwony. Od czarnego pasa rodziela je żółta granica. Na pasie znajdują się dwie białe gwiazdy.
Saint Kitts i Nevis
Pięć poziomych pasków - od góry: niebieski, biały, szeroki czerwony, biały, niebieski. Niektóre warianty flagi uwzględniają po lewej stronie białą elipsę z herbem na jej środku.
Kostaryka
Czerwone tło. Pośrodku białe kółko z wyciętym półksiężycem i gwiazdą.
Tunezja
Niebieskie tło. Po lewej stronie znajduje się żółty wzór, a pośrodku żółte słońce podtrzymywane przez orła.
Kazachstan
Trzy pionowe paski. Lewy niebieski, środkowy biały, prawy czerwony.
Francja
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy biały, dolny czerwony. Pomiędzy poszczególnymi pasami znajduje się wzór w kolorach pasów sąsiadujących. Pośrodku czerwony symbol.
Iran
Zielone tło i czerwone cienkie paski u góry. Pośrodku żółty półksiężyc i gwiazdka.
Mauretania
Trzy pionowe pasy. Lewy i prawy czerwone, środkowy niebieski. Po lewej stronie znajduje się żółty symbol, w skład którego wchodzą: jin-jang, płomień, półksiężyc, koło i kilka innych elementów.
Mongolia
Trzy pionowe paski. Lewy czerwony, środkowy żółty, prawy zielony.
Gwinea
W kantonie znajduje się bardzo dużo białych gwiazd na niebieskim tle. Reszta flagi jest podzielona na poziome paski: naprzemiennie czerwone i białe.
Stany Zjednoczone
Niebieskie tło. Pośrodku znajdują się dwa trójkąty. Z przodu niski żółty, a z tyłu wysoki czarny z białą obwódką.
Saint Lucia
Pięć poziomych pasków - naprzemiennie niebieskich i białych. Po lewej czerwony trójkąt z białą gwiazdą pośrodku.
Kuba
Trzy poziome pasy. Górny zielony, środkowy czarny, dolny żółty. Wzdłuż granic pasów poprowadzone są cieńsze, białe. Po lewej stronie czerwony trójkąt z żółtą gwiazdą pośrodku. Na gwieździe widnieje biała książka oraz dwa skrzyżowane ze sobą czarne narzędzia.
Mozambik
Trzy poziome paski. Górny i dolny czerwony, środkowy niebieski. Pośrodku białe koło.
Laos
Trzy poziome paski. Górny czarny, środkowy biały, dolny zielony. Po lewej stronie jest czerwony trójkąt z białą gwiazdą siedmioramienną na jego środku.
Jordania
Trzy pionowe paski. Prawy i lewy zielone, środkowy biały.
Nigeria
Trzy skośne paski od lewego dolnego do prawego górnego. Lewy zielony, środkowy żółty, prawy czerwony.
Kongo
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy żółty, dolny zielony. Pośrodku czarna gwiazda.
Ghana
Trzy pionowe paski. Lewy zielony, środkowy biały, prawy pomarańczowy.
Irlandia
Trzy poziome paski. Górny żółty, środkowy zielony, dolny czerwony. Pośrodku widnieje biała gwiazda.
Mjanma
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny czarny. Pośrodku widnieje złoty orzeł z tarczą herbową.
Egipt
Trzy poziome paski. Górny i dolny zielony, środkowy żółty. Po lewej stronie czerwony trójkąt. Po środku i po prawej stronie na żółtym pasie są czarne gwiazdy.
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Trzy pionowe paski - lewy i prawy niebieskie, środkowy biały. Pośrodku znajduje się traktat otoczony gałązkami.
Gwatemala
Trzy poziome paski. Górny żółty, środkowy zielony, dolny czerwony.
Litwa
Czerwone tło z białym krzyżem na całą flagę.
Dania
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy żółty, dolny zielony. Niektóre wersje flagi uwzględniają herb pośrodku.
Boliwia
Niebieskie tło. W kantonie widoczna jest flaga brytyjska, a po prawej stronie żółte gwiazdy.
Tuvalu
Dwa poziome paski. Górny czerwony, dolny biały. Na czerwonym pasie znajduje się biały półksiężyc z pięcioma gwiazdami.
Singapur
Trzy poziome paski - górny i dolny niebieskie, środkowy biały. Pośrodku znajduje pięć niebieskich gwiazdek.
Honduras
Zielone tło z czerwonym kołem pośrodku.
Bangladesz
Trzy poziome paski. Górny zielony, środkowy biały, dolny czerwony. Po lewej stronie znajduje się czarny trójkąt, ucięty od momentu styku ramion ze środkowym pasem.
Kuwejt
Flaga podzielona na cztery trójkąty. Górny i dolny żółte, prawy i lewy zielone. Na styku trójkątów znajduje się czerwone kółko z żółtą gwiazdą. Na lewym trójkącie jest jakaś żółto-czerwona roślina. Całość flagi otoczona jest czerwoną obwódką, na której są po trzy żółte gwiazdki u góry i na dole.
Grenada
Czerwone tło. Pośrodku widnieje biały półksiężyc na zielonym prostokącie.
Malediwy
Czerwony trójkąt na całą flagę, zwężający się od lewej do prawej. W trójkącie znajduje się żółty symbol - gałązka otoczona wieńcem. Nad trójkątem flaga jest wypełniona zielonym kolorem, pod trójkątem - niebieskim.
Erytrea
Trzy pionowe paski. Lewy pomarańczowy, środkowy biały, prawy zielony.
Wybrzeże Kości Słoniowej
Flaga podzielona jest na cztery ćwiartki. Prawa górna jest czerwona, lewa dolna niebieska, a pozostałe dwie są białe i mają gwiazdki po środku. Ta po prawej ma czerwoną, po lewej niebieską.
Panama
Czerwone tło z żółtą gwiazdą pośrodku.
Wietnam
Trzy poziome, białe pasy, oddzielone cieńszym niebieskim. Pośrodku znajduje się sześcioramienna gwiazda złożona z dwóch trójkątów.
Izrael
Sześć poziomych pasów. Od góry: czarny, żółty, czerwony, czarny, żółty, czerwony. Pośrodku białe koło, w środku którego znajduje się przedstawiciel gatunku pewnego ptaka nielota w kolorystyce reszty flagi.
Uganda
Trzy poziome paski. Górny czerwony, środkowy biały, dolny zielony. Pośrodku widnieje złota korona z siedmioma gwiazdami ułożonymi w łuk.
Tadżykistan
W kantonie słońce na białym tle. Reszta flagi podzielona jest na poziome paski: naprzemiennie białe i niebieskie.
Urugwaj
Trzy poziome paski. Górny biały, środkowy niebieski, dolny czerwony. Po lewej stronie znajduje się herb - biały krzyż z czterema ramionami, stojący na niebieskim podłożu, na czerwonym tle.
Słowacja
Niebieskie tło z czarnym poziomym paskiem pośrodku. Pasek ten ma białe krawędzie.
Botswana
Cztery poziome paski. Od góry: żółty, biały, czerwony, niebieski. Po lewej zielony trójkąt z białym półksiężycem i czterema gwiazdami.
Komory
Czerwone tło. Pośrodku widnieje żółte kółko, od którego odchodzą żółte paski, coraz szersze w miarę oddalania się od środka.
Macedonia Północna
Bardzo szeroka flaga składająca się z dwóch pasów - lewego białego i prawego bordowego. Granica pomiędzy pasami jest zygzakowata.
Katar
Kwadratowa flaga z czerwonym tłem. Pośrodku znajduje się biały krzyżyk.
Szwajcaria
Nie ma jeszcze komentarzy