thumbnail

Rozpoznaj kraj po opisie

Witaj quizowiczu! Twoim zadaniem jest rozpoznanie po opisie państwa! Zasady są proste więc życzę powodzenia! :)
Każda odpowiedź jest przypisana do danego opisu
W przypadku państw mowa jest tylko o krajach niepodległych. Tereny zamorskie, zależne i autonomiczne NIE są zaliczane!
Quiz wykonany przez Kareeeel
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 6 kwiecień, 2020
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany5 kwiecień, 2020
Razy rozwiązany1 696
Średni wynik60,0%
Ocena4,00
Zgłoś quizZgłoś
10:00
Odpowiedź
0
 / 15 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis
Państwo
Piąta najczęściej odwiedzana stolica w Europie. Kraj prawie całkowicie otoczony górami. Kraj w większości ateistyczny. Do niedawna tworzył jedno państwo z jednym ze swoich sąsiadów.
Czechy
30-40% mieszkańców prowadzi koczowniczy tryb życia. Najrzadziej zaludnione państwo świata. Jazda konna jest ważnym elementem kultury tego państwa.
Mongolia
Pośród prawie siedmiu milionów mieszkańców rozróżnia się 841 języków. Języki urzędowe to angielski, tok pisin i hiri motu. Do niedawna praktykowany był tam kanibalizm.
Papua- Nowa Gwinea
Najmniejsze państwo kontynentalnej Afryki. Podatek dochodowy w tym państwie wynosi 31%. W kraju tym obowiązkowa nauka trwa 6 lat.
Gambia
Kraj ten zamieszkuje około 10 000 Polaków. Pojedynki na pięści na ulicach są legalne. Kraj ten ma największą flotę ze wszystkich państw śródlądowych. Najbliższą stolicą w linii prostej od stolicy tego państwa jest Buenos Aires.
Paragwaj
Ustrój polityczny to republika islamska. Za promowanie pornografii jest kara śmierci. Jeżeli dziewczyna jest molestowana lub szykowana, karana jest za to jej matka, ponieważ uznaje się, że źle wychowała córkę.
Iran
Powierzchnia tego kraju zajmuje prawie 10 mln km2. Narodowym drzewem jest klon. W tym kraju został wymyślony Superman.
Kanada
Główną religią jest luteranizm. Kraj ten słynie z bardzo wielu wodospadów, jest ich około 10 000. Największą grupą obcokrajowców zamieszkujących ten kraj są Polacy.
Islandia
System prawny oparty jest na prawie francuskim i islamskim. Największe państwo w Afryce. Ropa naftowa i gaz ziemny stanowią 98% eksportu.
Algieria
Ponad 10% narodowego dochodu pochodzi z produkcji narkotyków, głównie kokainy. Znajduje się tam najwięcej szmaragdów na świecie (60% światowych zasobów). W tym państwie jest stacja radiowa, która cały czas nadaje komunikaty zgłoszone przez rodziny porwanych osób.
Kolumbia
Narodowym owocem jest kiwi. W kraju tym jest ponad 47 milionów owiec, co daje średnio około 12 owiec na osobę. Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu – czyli jedno ze wzgórz w tym państwie.
Nowa Zelandia
Jedno z miast tego kraju leży na dwóch kontynentach. Jako jedyni na świecie nie uznali rozbiorów Polski. 99% mieszkanców wyznaje islam.
Turcja
Państwo te posiada najstarszy teatr publiczny w Europie. Posiada także na swoim obszarze ponad 1000 wysp, lecz zdecydowana mniejszczość jest zamieszkana. Walutą jest kuna.
Chorwacja
Państwo położone na Rogu Afryki. Około 11% społeczeństwa ma dostęp do internetu. W tym kraju nie ma ustalonej płacy minimalnej.
Somalia
Walutą jest bat. Znajduje się tam największy na świecie posąg Buddy ze złota, mierzący 9,8 m wysokości. Z tego kraju pochodzą koty syjamskie. Jest to jedyny kraj w Azji Południowo-Wschodniej, który nigdy nie został skolonizowany przez europejskie narody.
Tajlandia
+1
Poziom 49
6 kwi, 2020
najmniejszym panstwem Afryki są Seszele
+1
Poziom 48
27 wrz, 2020
Pomyliłeś Iran z Arabią Saudyjską