thumbnail

Flagi świata po opisie

Opisy wszystkich flag pochodzą ze strony https://www.wikipedia.org/
Zgadnij flagę po opisie z wikipedii
Wszystkie flagi są aktualne
Quiz wykonany przez Kacperaki
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 7 maj, 2020
Po raz pierwszy przesłany5 maj, 2020
Razy rozwiązany625
Średni wynik51,9%
Zgłoś quizZgłoś
16:00
Wpisz kraj tutaj:
0
 / 27 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis
Kraj
Flaga składa się z czerwono-niebieskiego symbolu taijitu, a wokół niego cztery trygramy, których symbolika została zaczerpnięta z filozofii chińskiej.
Korea poludniowa
Flaga ... składa się z trzech poziomych pasów: czerwonego, żółtego i zielonego. Symbolizują one armię wyzwoleńczą i zwierzęta (czerwony), bogactwa naturalne kraju (żółty) oraz płodność (zielony).
Boliwia
Flaga ... jest prostokątem o niebieskiej barwie z żółtymi elementami. Kolor niebieski na fladze oznacza niebo oraz narody tureckie. Jest związany ze starym Kultem Wielkiego Nieba - legendy z dawnej religii koczowników. Słońce to symbol kosmosu i harmonii.
Kazachstan
Flaga ... to granatowy prostokąt, w którego lewym górnym rogu znajduje się Union Jack, symbol Wielkiej Brytanii, przypominający o związkach ... z Koroną Brytyjską.
Australia
Flaga została podzielona na dwa pasy o układzie poziomym: czerwony na górze, biały na dole.
Monako
Flaga ... to prostokąt w trzech równych pasach o kolorach: czarnym, żółtym i czerwonym. Czarny i złoty pochodzą z herbu księstwa Brabancji. Trzeci kolor czerwony reprezentuje południe kraju
Belgia
Czerwone tło oznacza rewolucję i krew przelaną przez ... . W środku flagi znajduje się złota gwiazda pięciopromienna, która symbolizuje partię komunistyczną. Pięć ramion gwiazdy reprezentuje: robotników, chłopów, żołnierzy, inteligencję i młodzież.
Wietnam
Flaga ... ma formę prostokąta podzielonego na trzy poziome pasy: żółty, zielony i czerwony, żółty to kolor słońca i oznacza szlachetność i uczciwość, zielony nawiązuje do roślinności i jest symbolem życia oraz nadziei, a czerwony to kolor krwi i łączy się z miłością, odwagą i poświęceniem dla ojczyzny.
Litwa
Flaga jest prostokątem podzielonym na trzy poziome pasy: biały, niebieski i czerwony. Z lewej strony flagi znajduje się herb ..., co wyróżnia ją od identycznych w kolorach flag Słowenii i Rosji.
Slowacja
Flaga ... jest prostokątem, w którym zawarte są trzy równe poziome pasy: czerwony, niebieski i biały. W części czołowej wstawiony jest herb państwowy. Barwy flagi ... nawiązują do wywodzącej się z panslawizmu idei flagi wszechsłowiańskiej i symbolizują rewolucyjne ideały oraz wspólne korzenie wszystkich Słowian.
Serbia
Zielony pas symbolizuje islam, biały moralną czystość, półksiężyc z gwiazdą to ogólnie przyjęty symbol muzułmański.
Algieria
Flaga ... składa się z trzech poziomych pasów: czerwonego, białego i czarnego. Na białym polu znajduje się zielony napis ‏ «الله أكبر
Irak
Flaga ... wzorowana jest na fladze Stanów Zjednoczonych. 14 pasów oznacza 13 stanów kraju i stolicę Kuala Lumpur. Półksiężyc i gwiazda są symbolami islamu, głównej religii państwa, a barwa niebieska podkreśla związki z Wielką Brytanią.
Malezja
Opis
Kraj
Flaga ... – czerwony prostokąt z białym księżycem i gwiazdą, jeden z symboli Republiki ...
Turcja
Żółty kolor oddaje bogactwo ... ziemi, niebieski symbolizuje morza i oceany opływające terytorium ..., a czerwony upamiętnia krew przelaną w walkach o wyzwolenie ... spod hiszpańskiej dominacji.
Kolumbia
Flaga ... jest czerwonym prostokątem z białym krzyżem.
Dania
Flaga Republiki ... jest czerwona ze złotożółtym słońcem. Słońce posiada osiem promieni, które rozciągają się od dysku słonecznego i rozszerzają ku krawędziom flagi. Promienie przebiegają w poziomie, pionie oraz po przekątnej. Średnica dysku słonecznego stanowi jedną siódmą długości flagi.
Macedonia
Flaga jest prostokątem o proporcjach 3:2 podzielonym na dwa równe poziome pasy: biały i czerwony, z dodanym od strony drzewca niebieskim trójkątem sięgającym do połowy długości flagi.
Czechy
Prostokąt podzielony na trzy pionowe pasy: niebieski, żółty i czerwony. Kolorystycznie jest identyczna, jak flaga Czadu
Rumunia
Flaga ... jest białym prostokątem, w którego centrum umieszczone są: figura przypominająca kształtem wyspę ... oraz dwie zielone gałązki oliwne. Kolor biały i zielone gałązki oliwne to symbol pokoju między dwoma społecznościami wyspy: Grekami i Turkami.
Cypr
Flaga ... stanowi prostokąt o trzech kolorach: kolor szafranowy oznacza odwagę i poświęcenie, biały - prawdę i pokój, a zielony - religijność, płodność i rycerskość. W środku flagi widnieje forma buddyjskiej dharma - czakry - jest to koło prawa lub prawości i sprawiedliwości, będące pierwotnie emblematem buddyjskim.
Indie
To kombinacja 3 flag - niebieskiej z czerwonym Krzyżem św. Jerzego w białym obramowaniu, a w tle po przekątnych nakładające się na siebie krzyże: czerwonej św. Patryka i białej św. Andrzeja .
Wielka brytania
Czerwony kwadrat z białym krzyżem greckim na środku. Jest to jedna z dwóch – obok watykańskiej – kwadratowych flag na świecie.
Szwajcaria
Flaga jest prostokątem podzielonym na trzy poziome pasy: czerwony, żółty, czerwony. Z lewej strony na środkowym pasie znajduje się godło królewskie w otoczeniu Słupów Herkulesa (Skała Gibraltarska i Abyle w Ceucie). Barwy flagi nie posiadają oficjalnej interpretacji.
Hiszpania
Flaga ... jest prostokątna, przedstawia ona pięć krzyży na białym tle, z czerwonym krzyżem św. Jerzego, patrona ... , w centrum flagi i czterema po bokach. Kolor biały był ... barwą narodową w średniowieczu, okresie rozkwitu państwa ... .
Gruzja
+1
Poziom 27
6 maj, 2020
nie byłem w stanie zobaczyc opisu flag Węgier i Izraela - "podłączyły" się one do innych opisów
+1
Poziom 36
28 gru, 2020
Nie widać nigdzie pytania do Węgier i Izraela, a pytanie do Australii jest zbyt ogólne, gdyż Union Jacka ma też Nowa Zelandia, czy chociażby Tuvalu xD
+1
Poziom 43
2 mar, 2022
Wnieś poprawki do opisu flagi Danii (dodaj np. że chodzi o krzyż nordycki), gdyż z matematycznego punktu widzenia, kwadrat też jest prostokątem i może być ona mylona z flagą Szwajcarii opisaną poniżej. To samo dotyczy flagi Monako (napisz że chodzi o europejskie księstwo), bo prawie taka sama jest flaga Indonezji (intensywniejszy odcień czerwieni i inne proporcje).
+1
Poziom 40
22 maj, 2022
nie zaliczylo mi litwy 24/27
+1
Poziom 38
23 maj, 2022
Węgry i Izrael najtrudniej bo nie było widać (dzięki inne kom)