thumbnail

Znane osoby z polskimi korzeniami #1

Rozpoznaj znane postaci polskiego pochodzenia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Osoby_pochodzenia_polskiego
Quiz wykonany przez PatrykPorto
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 27 sierpień, 2023
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany27 sierpień, 2023
Razy rozwiązany10
Średni wynik42,9%
Zgłoś quizZgłoś
5:00
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 7 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis
Nazwisko
Amerykański muzyk, frontman zespołu Guns N’ Roses. Jego babka pochodziła z Polski.
Axl Rose
Angielski pisarz i publicysta, autor takich książek jak "Jądro ciemności", "Lord Jim" czy "Nostromo". Znany pod zangielszczoną wersją swoich polskich imion. Jest synem polskiego działacza niepodległościowego i społecznego, pisarza Apollona Korzeniowskiego oraz Ewy z Bobrowskich.
Joseph Conrad
Amerykańska aktorka, kojarzona głównie z komediami romantycznymi z przełomu wieku: "Bezsenność w Seattle", "Masz wiadomość", "Kate i Leopold". Jej ojciec, Harry Hyra, ma polskie korzenie.
Meg Ryan
Duński piłkarz występujący na pozycji bramkarza, legenda Manchesteru United, z którym w 1999 roku triumfował w Lidze Mistrzów, złoty medalista Mistrzostw Europy 1992. Jego ojciec jest Polakiem, drugie imię (Bolesław) nadano piłkarzowi dla uczczenia pamięci pradziadka.
Peter Schmeichel
Amerykańskie rodzeństwo, duet reżyserski, producencki i pisarski. Na swoim koncie mają przede wszystkim serię "Matrix", a także film "V jak vendetta". Ich ojciec, Ron, był biznesmenem o polskich korzeniach.
Lana i Lilly Wachowski
Francuska aktorka, otrzymała Oscara za drugoplanową rolę w "Angielskim pacjencie", wystąpiła także w "Czekoladzie" i u Krzysztofa Kieślowskiego w filmie "Trzy kolory. Niebieski". Jej matka, reżyserka teatralna Monique Stalens, urodziła się w Częstochowie, a ona sama jest honorową obywatelką tego miasta.
Juliette Binoche
Amerykański producent i wynalazca kosmetyków, założyciel przedsiębiorstwa kosmetycznego, które nazwał skróconą wersją swojego polskiego imienia i nazwiska. Pracował jako charakteryzator aktorów w Hollywood. Swoje wyroby nazwał "make-up", co szybko stało powszechnym określeniem. W 1929 roku otrzymał Oscara za charakteryzację. Urodził się w Zduńskiej Woli jako syn Cyrli z domu Wrocławskiej i Abrahama Joska.
Max Factor Sr. (Maksymilian Faktorowicz)
Nie ma jeszcze komentarzy