thumbnail

Vendet e botës

Sa shumë vendet mund të gjeni ?
Quiz by YazarHashim
Rate:
Last updated: January 6, 2024
You have not attempted this quiz yet.
First submittedDecember 4, 2023
Times taken27
Average score37.8%
Report this quizReport
15:00
Futni emrin e vendeve këtu:
0
 / 196 guessed
The quiz is paused. You have remaining.
Scoring
You scored / = %
This beats or equals % of test takers also scored 100%
The average score is
Your high score is
Your fastest time is
Keep scrolling down for answers and more stats ...
 
Evropë
Shqipëri
Andorrë
Austri
Bjellorusi
Belgjikë
Bosnjë dhe Hercegovinë
Bullgari
Kroaci
Çeki
Danimarkë
Estoni
Finlandë
Francë
Gjermani
Greqi
Hungari
Islandë
Irlandë
Itali
Kosovë
Letoni
Lihtenstajn
Lituani
Luksemburg
Maltë
Moldavi
Monako
Mal i Zi
Holandë
Maqedonia e Veriut
Norvegji
Poloni
Portugali
Rumani
Rusi
San Marino
Serbi
Sllovaki
Slloveni
Spanjë
Suedi
Zvicër
Ukrainë
Mbretëria e Bashkuar
Vatikan
Azi
Afganistan
Armeni
Azerbajxhan
Bahrejn
Bangladesh
Butan
Brunei
Kamboxhia
Kinë
Qipro
Timori Lindor
Gjeorgji
Indi
Indonezi
Iran
Irak
Izrael
Japoni
Jordani
Kazakistan
Kuvajt
Kirgistan
Laos
Liban
Malajzi
Maldive
Mongoli
Birmani
Nepal
Koreja e Veriut
Oman
Pakistan
Filipine
Katar
Arabi Saudite
Singapur
Koreja e Jugut
Sri Lankë
Siri
Tajvan
Taxhikistan
Tajlandë
Turqi
Turkmenistan
Emiratet e Bashkuara Arabe
Uzbekistan
Vietnam
Jemen
Afrikë
Algjeri
Angolë
Benin
Botsvanë
Burkina Faso
Burundi
Kamerun
Kepi i Gjelbër
Republika e Afrikës Qendrore
Çad
Komore
Republika Demokratike e Kongos
Xhibuti
Egjipt
Guinea Ekuatoriale
Eritre
Esuatini
Etiopi
Gabon
Gambia
Ganë
Guinea
Guinea-Bissau
Bregu i Fildishtë
Kenia
Lesoto
Liberi
Libi
Madagaskar
Malavi
Mali
Mauritani
Mauritius
Marok
Mozambik
Namibi
Niger
Nigeri
Republika e Kongos
Ruandë
Sao Tome dhe Principe
Senegal
Sejshelle
Siera Leone
Somali
Afrika e Jugut
Sudan i Jugut
Sudan
Tanzani
Togo
Tunizi
Ugandë
Zambia
Zimbabve
Amerika vendore
Antigua dhe Barbuda
Bahamas
Barbados
Belizë
Kanada
Kosta Rikë
Kuba
Dominikë
Republika Dominikane
Salvador
Grenadë
Guatemalë
Haiti
Honduras
Xhamajkë
Meksikë
Nikaragua
Panama
Shën Kits dhe Nevis
Shën Luçia
Shën Vincent dhe
Grenadine
Trinidad dhe Tobago
Shtetet e Baskuara të Amerikës
Amerika jugore
Argjentinë
Bolivi
Brazil
Kili
Kolumbi
Ekuador
Gujanë
Paraguai
Peru
Surinam
Uruguai
Venezuelë
 
Oqeani
Australi
Mikronezi
Fixhi
Kiribati
Ishujt Marshall
Nauru
Zelanda e Re
Palau
Papua Guinea e Re
Samoa
Ishujt Solomon
Tonga
Tuvalu
Vanuatu
Comments
No comments yet