thumbnail

Najbiedniejsze kraje na świecie

Znasz najbiedniejsze kraje na świecie? Powodzenia!
Quiz wykonany przez DragonQuiz
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 18 październik, 2020
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany18 październik, 2020
Razy rozwiązany156
Średni wynik30,0%
Zgłoś quizZgłoś
5:00
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 10 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Informacja
Kraj - Państwo
To 75 milionowe państwo centralnej Afryki jest obecnie najbiedniejszym krajem na świecie. Kraj ten od blisko dwóch dekad cierpi z powodu ogromnej korupcji, powszechnej przemocy, głodu i chorób.
Demokratyczna Republika Konga
Od 1980r. tym krajem południowej Afryki rządzi ten sam człowiek – Robert Mugabe. Oskarża się go min. o zrujnowanie rolnictwa, dzięki któremu rozwijał się eksport a ludzie znajdowali zatrudnienie.
Zimbabwe
Mimo że wojna domowa między plemionami Hutu i Tutsi już się zakończyła to wciąż trwają. Krwawe bratobójcze walki, słabo rozwinięte rolnictwo i choroby zakaźne dziesiątkujące ludność to główne czynniki tak złej kondycji kraju.
Burundi
Od czasu gdy w 1980r. prezydent został obalony, w kraju nastał długi okres niestabilności i walk domowych, w których życie straciło blosko ćwierć miliona ludzi. W 2005r. odbyły się w końcu demokratyczne wybory, jednak kraj wciąż cierpi z powodu masywnej korupcji. Dzisiaj blisko połowa ... żyje w skrajnej biedzie.
Liberia
Ekonomia w tym afrykańskim kraju zaczęła niedawno umiarkowanie wzrastać, przynosząc nadzieję na lepszą przyszłość. Jednak jedyna partia polityczna w ... faworyzuje zarządzane przez siebie intresy, a do tego na kraj nałożone zostały przez Narody Zjednoczone sankcje ekonomiczne za wspieranie anyetiopskich powstań w Somalii.
Erytrea
Informacja
Kraj - Państwo
Pomimo faktu, że ... posiada wysokie walory turystyczne i bogactwa naturalne, należy ona do jednych z najbiedniejszych krajów na świecie. Po zamachu stanu w marcu tego roku kraj ten de facto zbankutował i stał się anarchią
Republika Środkowoafrykańska
To pustynne piaski Sahary, a często występujęce tam susze dewastują rolnictwo i stają się główną przyczyną panującego w kraju głodu i poważnego niedożywienia. ... cierpi także z powodu przemocy i zbrodni, z którymi nie potrafi walczyć ani im zapobiegać, politycznej niestabilności i korupcji.
Niger
Ponad 80% powierzchni kraju Jak wiele innych afrykańskich krajów, ... cierpi z powodu ogromnej korupcji i złego zarządzania publicznymi finansami. W próbach rozwijania gospodarki i uniezależnienia się od pomocy finasowej z zewnątrz, rozbudowy i upowszechniania służby zdrowia i dostępu do edukacji nie widać postępu. Kraj dewastowany jest też przez ogromną liczbę zachorowań i zgonów na AIDS i wysoką śmiertelność noworodków.
Malawi
... to kraj wyspiarski u południowschodnich wybrzeży Afryki. Aż 90% dzikiej przyrody ... nie występuje nigdzie indziej na świecie. Mimo takich bogact przyrodniczych sprzyjających rozwoju turystyki, wyspa ta znalazła się wśród najbiedniejszych krajów na świecie w wyniki kryzysu ekonomicznego, jaki wstrząsa nią od 2009r – w ciągu kilku ostanich lat liczba ludzi żyjących na progu ubóstwa wzrosła tam aż o 10%.
Madagaskar
Szacuje się, że aż 42% populacji tego południowoazjatyckiego kraju żyje poniżej poziomu ubóstwa, a kolejne 20% jest zagrożone przekroczeniem tego niebezpiecznego progu. Liczne ugrupowania terrorystyczne ... czynią go jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie. Uciekający przed biedą i zagrożeniami a ... stanowią największą na świecie grupę uchodźców ubiegających się o azyl w innych państwach.
Afganistan
2 Komentarzy
+2
Poziom 35
2 gru, 2020
fajny quiz, tylko w opisie w madagaskarze jest błąd bo jest bogact bez w
+2
Poziom 34
10 lip, 2021
Fajny pomysł z tymi dłuższymi opisami