thumbnail

Zgadnij o jakie miasto chodzi cz.1

Należy czytać zarowno wskazowke jak i ciekawostke bo w ciekawostce moze byc tez wskazowka, wiem, pojebane . chyba beda też nastepne czesci
Quiz wykonany przez Nevevn363
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 16 maj, 2022
Po raz pierwszy przesłany16 maj, 2022
Razy rozwiązany29
Średni wynik50,0%
Zgłoś quizZgłoś
5:15
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 10 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Wskazówka
Ciekawostka
Miasto
Miasto, które kiedyś nazywało sie Stalinogród
To miasto jest stolicą jakiejś jednostki adminstracyjnej w kraju żartobliwie czasem nazywanym "krajem kwitnącej cebuli" Jedno osiedle w tym mieście nazywa się Mała Skandynawia.
Katowice
Stolica Żydowskiego Obwodu Autonomicznego
Flaga Żydowskiego Obwodu Automicznego to tęcza na białym tle, żydzi teraz stanowią tam około 1,8% calej populacji tego obwodu
Birobidżan
Stolica Krymu
drugie największe miasto na polwyspie Krymskim, inna nazwa tego miasta to Krymskotat. Założone zostało w 1784 roku przez carycę Katarzynę II.
Symferopol
Stolica Naddniestrza
Naddniestrze to nieuznawane państwo, graniczy z Mołdawią i Ukrainą. Naddniestrze jest uznawane tylko przez Abchazję i Osetię Południową, które są nieuznawanymi państwami na terenach Gruzji
Tyraspol
Stolica stanu Arizona. Jedno z największych miast w USA.
Według legendy, to miasto otrzymuje swoją nazwę od wykształconego w Cambridge pioniera Darrella Duppa, który widział ruiny i prehistoryczne kanały Hohokam i wierzył, że inna cywilizacja powstanie z popiołów.
Phoenix
Miasto, które jest memem w Polsce. Jedna z dwóch stolic pewnego województwa.
Historycznie zajmuje część Kujaw i jest malowniczo położone nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem B________. To tutaj krzyżują się ważne szlaki drogowe, kolejowe, a także wodne (międzynarodowa droga wodna E70).
Bydgoszcz
Największe miasto w Nigerii
To miasto jest szóstym co do wielkości miastem na świecie pod względem liczby ludności, znane jest z nadmorskich kurortów, życia nocnego i aktywności.
Lagos
Jakaś mała wieś w środku Rzymu
Niepodległość to państwo-miasto uzyskało 11 lutego 1929 roku od włoskiego dyktatora Benita Mussoliniego.
Watykan
Miejsce urodzenia Adolfa Hitlera.
miasto powiatowe nad rzeką Inn, w północno-zachodniej Austrii, w kraju związkowym Górna Austria. Leży około 90 km na zachód od Linzu, w pobliżu granicy z niemieckim krajem związkowym Bawaria. Liczba mieszkańców to około 16 380
Braunau am Inn
Miejsce urodzenia Józefa Stalina
miasto we wschodniej Gruzji, stolica regionu Wewnętrzna Kartlia. Miasto leży na północny zachód od Tbilisi u ujścia rzeki Liakhvi do rzeki Mtkvari (Kura). Jest administracyjnym, kulturalnym i przemysłowym centrum okręgu o rozwiniętym rolnictwie.
Gori
Nie ma jeszcze komentarzy