thumbnail

Zgadnij gry po opisie

1.Opisy z: - Wikipedia - perfectblue.pl
Oszczędź czas poprzez użycie skrótów klawiaturowych
Quiz wykonany przez Owcapl
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 26 listopada, 2023
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany26 listopada, 2023
Razy rozwiązany182
Średni wynik68,8%
Zgłoś quizZgłoś
3:00
0
 odgadnięto
16 pozostało
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opowiada historię Beatrix LeBeau młodej i odważnej ranczerki, która postanowiła żyć tysiące lat świetlnych od Ziemi na Dalekim Ranczo, gdzie próbuje swych sił w hodowli ślimaków.
To komputerowa gra sportowa, skupiająca się na rozgrywkach piłki nożnej. Podobnie jak w poprzedniach częściach z serii, w grze udoskonalono mechanikę poruszania się oraz zachowania sterowanych przez sztuczną inteligencję lub gracza piłkarzy za pośrednictwem technologii HyperMotion2, której pierwowzór pojawił się w poprzedniej części z serii – dostęp do ulepszeń ograniczono dla wersji na komputery osobiste, konsole gier wideo dziewiątej generacji oraz Google Stadia[4]. Gra zawiera ponad 30 klas rozgrywek ligowych, 100 stadionów piłkarskich, 700 klubów oraz 19 000 piłkarzy na podstawie udzielonych twórcom licencji. Ostatnia gra z licencją od FIFA.
Komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty.
Gry z serii zawierają mieszankę zagadek logicznych, akcji, walki i eksploracji. Ta podstawa pozostała taka sama przez wszystkie główne części z różnymi wzbogaceniami i usprawnieniami, a także dostosowaniami do nowych technologii (przede wszystkim w Ocarina of Time). Pomimo, że główną fabułę gry można przejść bez eksploracji, gry nagradzają gracza za nią różnymi przedmiotami pomagającymi w dalszej rozgrywce a także oferują różne zadania poboczne. Świat w głównych odsłonach serii składa się z częściowo otwartego świata i tzw. dungeon'ów, czyli małych terenów (zazwyczaj świątyń) w których dzięki walce i odnajdywaniu nowych przedmiotów, które mają pomóc w odnalezieniu głównego przeciwnika etapu.
Platformowa gra wideo stworzona przez szwedzkiego dewelopera Roberta „RobTop” Topala. Jest ona pierwszą i główną grą z serii o tej samej nazwie. Gra została wydana 13 sierpnia 2013 na iOS i Androida, 22 grudnia 2014 została zaś opublikowana na Steamie. Gracz musi sterować postacią przybierającą różne formy i pokonywać rytmiczne poziomy wypełnione przeszkodami, które natychmiastowo niszczą postać, jeśli je dotknie. W grze istnieje też edytor poziomów, dzięki któremu można tworzyć własne poziomy i publikować je dla pozostałych graczy.
Jest dwuwymiarową grą, będącą połączeniem strzelanki i roguelike, gdzie gracz wciela się w jedną z siedmiu dostępnych postaci. Ma za zadanie oczyszczać kolejne pokoje i przechodzić na coraz niższe poziomy, w których znajdują się coraz silniejsi przeciwnicy. Po pokonaniu bossa można przejść na niższy poziom. Wraz z postępami w grze bohater uzyskuje dostęp do nowych przedmiotów.
Seria gier wideo z gatunku hack and slash wydawanych na platformach PlayStation oraz Microsoft Windows. Jej głównym bohaterem jest Kratos.
Taktyczna strzelanka pierwszoosobowa skupiająca się na walkach pomiędzy dwiema drużynami – jedna pełni funkcję atakujących, druga obrońców. Gra nawiązuje do technothrillera Tęcza Sześć . Za jej produkcję odpowiadało kanadyjskie studio Ubisoft Montréal, a przy tworzeniu darmowych dodatków i aktualizacji pomagało niemieckie studio Ubisoft Blue Byte. Grę wydała firma Ubisoft, a jej premiera odbyła się 1 grudnia 2015 roku na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. Na początku 2020 roku zapowiedziano, że gra ukaże się także na konsolach dziewiątej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X.
Komputerowa gra platformowa wyprodukowana w 1985 roku przez Nintendo. Powstała ona w celu zdyskontowania popularności gry Mario Bros. z 1983 roku; początkowo wydano ją na konsoli Nintendo Entertainment System (ówcześnie konsola była znana pod nazwą „Famicom”, pod jaką ukazała się w Japonii). W Super Mario Bros. gracz przejmuje kontrolę nad hydraulikiem Mario, którego zadaniem jest ocalenie księżniczki Peach porwanej przez Bowsera. W przypadku gry wieloosobowej w poszukiwaniach Mario towarzyszy Luigi, sterowany przez drugiego gracza.
Podobnie jak inne gry z gatunku battle royale, umiejscawia graczy w wielkiej bitwie na rozległej mapie – pojedynczo lub w grupach od dwóch do czterech osób. Zadaniem graczy jest eliminowanie lub unikanie innych graczy, do momentu w którym na mapie pozostanie tylko jeden zwycięzca (lub grupa). Gra zmusza graczy do interakcji, stopniowo zmniejszając dostępną dla nich „bezpieczną” strefę, wyjście poza którą może doprowadzić do utraty zdrowia i śmierci postaci.
Na serię składa się kilkanaście gier komputerowych. W dwóch pierwszych, gracz wciela się w nocnego stróża w pizzerii starającego się przetrwać noc i ustrzec się przed tzw. „animatronikami".
Komputerowa gra platformowa stworzona przez studio Mediatonic. Została wydana przez Devolver Digital 4 sierpnia 2020 roku na platformach PlayStation 4 i Microsoft Windows, a 21 czerwca 2022 na Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Tego samego dnia została też opublikowana jako gra free-to-play. Gra spotkała się z pozytywnym odbiorem recenzentów, uzyskując w wersji na Microsoft Windows średnią z 25 ocen wynoszącą 80% według agregatora Metacritic.
Gracze dzielą się na członków załogi (ang. crewmates) oraz od jednego do trzech oszustów (ang. impostors). Rolą członków załogi jest wykonywanie zadań na statku, a oszustów – sabotowanie misji i eliminowanie członków załogi. Gracze na początku rozgrywki otrzymują informację, ilu antagonistów jest na statku. Są oni eliminowani poprzez demokratyczne głosowania, podczas których członkowie załogi konsultują się i na podstawie swoich obserwacji wyłaniają podejrzanych.
Seria platformowych gier komputerowych, stworzona przez Michela Ancela i wydana przez francuskie studio Ubisoft. Wszystkie przygody dzieją się w świecie zwanym Rozdroże Marzeń (lub Kraina Snów). Pierwsza gra z serii miała swoją premierę w 1995 roku – była to gra platformowa w grafice 2D. Druga część o podtytule The Great Escape, miała swoją premierę w 1999 roku i w przeciwieństwie do poprzednika, była grą w grafice 3D. W 2003 roku odbyła się premiera trzeciej części o podtytule Hoodlum Havoc. W 2005 roku zaplanowano stworzenie kolejnej, czwartej części serii głównej będącej kolejną platformówką 3D, lecz produkcję anulowano.
Akcja gry toczy się na gęsto zarośniętym półwyspie, na którym rozbija się samolot z głównym bohaterem i jego synem na pokładzie. W grze jest niewielki zestaw misji, gracz musi podejmować własne decyzje aby przetrwać. W tym celu musi szukać pożywienia, znaleźć schronienie i samodzielnie tworzyć potrzebne narzędzia.
Podobnie jak poprzednie gry , jest wieloosobową grą z gatunku strzelanek pierwszoosobowych, skupiającą się na wykonywaniu zadań. Dwie przeciwne drużyny z postaciami terrorystów i antyterrorystów rywalizują w różnych trybach gry wykonując określone cele, np. podłożenie bomby lub ochrona zakładników w przypadku terrorystów, a w przypadku antyterrorystów ochrona obszaru przed podłożeniem bomby (lub jej rozbrojenie) albo ewakuacja zakładników.
Among Us
CS GO
Fall Guys
FIFA 23
FNaF
Fortnite
Geometry Dash
God of War
Minecraft
Rainbow Six Siege
Rayman
Slime Rancher
Super Mario Bros
The Binding of Isaac
The Forest
The Legend of Zelda
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy