thumbnail

Czy znasz odpowiedź? Quiz geograficzny

https://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata
Quiz wykonany przez JuicyWatermelon
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 13 wrzesień, 2023
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany13 wrzesień, 2023
Razy rozwiązany29
Średni wynik40,0%
Zgłoś quizZgłoś
8:00
Wpisz odpowiedź tutaj
0
 / 15 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis
Odpowiedź
Co jest najmniejszą planetą w Układzie Słonecznym?
Merkury
Ten budynek ma 2,28 metra wysokości i 2,75 metra szerokości. Pomysł wybudowania wieży zegarowej w tym miejscu powstał po pożarze Pałacu 16 października 1834 roku. Mechanizm po raz pierwszy został uruchomiony 31 maja 1859 roku.
Big Ben
Kraj uniezależnił się od Wielkiej Brytanii 19 sierpnia 1919 roku. Flaga składa się głównie z 3 pasów (symbolicznie pierwszy pas w kolorze czarnym nawiązuje do historycznej i religijnej barwy chorągwi, czerwień kojarzona jest z królem oraz odnosi się do walk o wolność. Ostatni zaś pas koloru zielonego nawiązuje do pomyślności i powodzenia). Kraj ten jest ponad dwukrotnie większy od Polski.
Afganistan
Szacuje się, że ten kraj zamieszkiwany jest przez około 9000 Polaków. Najwyższym punktem tego kraju jest szczyt pochodzenia wulkanicznego - Góra Hvannadalshnúkur; Ten kraj ma najwyższy wskaźnik stosowania leków przeciwdepresyjnych.
Islandia
Blisko 77% społeczeństwa zamieszkującego ten kraj to chrześcijanie. Co roku w pewnym mieście w tym kraju powstaje lodowy hotel, który funkcjonuje sezonowo, a temperatury w nim panujące nie są zbyt sprzyjające. Posługiwanie się nieparlamentarnym językiem w miejscach publicznych karane jest grzywną.
Kanada
Język tego kraju jest bardzo "kulturalny", nie ma w nim przekleństw. Najbrzydsze określenia to "głupi" lub "idiota". Wiele publicznych łaźni, czy gorących źródeł zabrania wstępu osobom wytatuowanym. Można wejść, jeśli tatuaż zostanie zakryty. Najliczniejszym obcym krajem zamieszkiwanym przez obywateli tego państwa jest Brazylia.
Japonia
Jak głosi legenda, gdy przychodził na świat, jego ojciec grał na skrzypcach. Jako przyczynę śmierci tej osoby podano gruźlicę, jednak najnowsze badania wskazują, iż mogła być ona spowodowana mukowiscydozą. Serce tej osoby znajduje się w kościele Św. Krzyża w Warszawie.
Fryderyk Chopin
Jakie ciało niebieskie utraciło status planety 24 sierpnia 2006 roku, gdy Międzynarodowa Unia Astronomiczna zmieniła definicję planety?
Pluton
Opis
Odpowiedź
Polska jest ponad 22,5 raza większa od tego państwa. W ciągu roku występuje tam 315 słonecznych dni. Popularną atrakcją turystyczną jest Big Major Cay, znana nieoficjalnie pod nazwą Wyspy Świń.
Bahamy
Ludzkość nie zna cięższej budowli wybudowanej z kamienia - waży około 6 milionów ton. Składa się z blisko 2,5 miliona kamiennych bloków. Jej pierwotna wysokość wynosiła 146,59 m. W wyniku postępującej erozji i utraty kruszca obecnie jej wysokość to 138,75 m. Niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz, we wnętrzu budowli panuje stała temperatura. Termometr w każdym miejscu wskazuje 20 stopni Celsjusza.
Piramida Cheopsa
Jego rodzina pochodziła z herbu Korwin; był człowiekiem religijnym, jednak w swoich utworach polemizował z wiarą w istnienie Boga. W swoim życiu przeżył utratę dwóch córek.
Jan Kochanowski
Ten jeden stan USA jest ponad dwa razy większy od Polski; znajduje się tam blisko 30% zapasów ropy Stanów Zjednoczonych. Stan ten ogłosił niepodległość od Meksyku w 1836 roku. Był niezależnym państwem aż do 1845 roku, czyli przystąpienia do Stanów Zjednoczonych.
Teksas
Był perfekcjonistą, odczuwał permanentną potrzebę samodoskonalenia. Był mało znany i doceniany za życia. Sławę zyskał dopiero po śmierci. Często malował samego siebie, łącznie stworzył 38 autoportretów; był uzależniony od absyntu. Zawarty w tym trunku tujon miał działania halucynogenne i wywoływały między innymi psychozę.
Vincent van Gogh
Językiem urzędowym tego kraju jest hiszpański. Głównym produktem eksportowym są koszulki i swetry (19,4% całego eksportu). Największym partnerem biznesowym są Stany Zjednoczone. Najniższą temperaturą odnotowano w miejscowości El Pital Peak, gdy termometr wskazywał 6,1 stopni Celsjusza. Najcieplejszego dnia w San Miguel temperatura wynosiła 44,8 stopni Celsjusza.
Salwador
Miasto było dwukrotnie polskim miastem - w latach 1340 do 1772 oraz po zakończeniu I Wojny Światowej od 1918 do 1939 roku. W 1998 roku miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Zmarł tam Aleksander Fredro.
Lwów
Nie ma jeszcze komentarzy