thumbnail

Premierzy III Rzeczpospolitej (po 1989)

Wymień premierów III Rzeczpospolitej, po 1989 roku.
Quiz wykonany przez Savik
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 6 maj, 2019
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany3 maj, 2019
Razy rozwiązany528
Średni wynik68,8%
Zgłoś quizZgłoś
6:00
Wprowadź odpowiedź tutaj:
0
 / 16 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Lp.
Objęcie urzędu
Złożenie urzędu
Imię i nazwisko
1.
24 VIII 1989
4 I 1991
Tadeusz Mazowiecki
2.
4 I 1991
6 XII 1991
Jan Krzysztof Bielecki
3.
6 XII 1991
5 VI 1992
Jan Olszewski
4.
5 VI 1992
10 VII 1992
Waldemar Pawlak
5.
10 VII 1992
26 X 1993
Hanna Suchocka
(4.)
26 X 1993
7 III 1995
Waldemar Pawlak
6.
7 III 1995
7 II 1996
Józef Oleksy
7.
7 II 1996
31 X 1997
Włodzimierz Cimoszewicz
8.
31 X 1997
19 X 2001
Jerzy Buzek
9.
19 X 2001
2 V 2004
Leszek Miller
10.
2 V 2004
31 X 2005
Marek Belka
11.
31 X 2005
14 VII 2006
Kazimierz Marcinkiewicz
12.
14 VII 2006
16 XI 2007
Jarosław Kaczyński
13.
16 XI 2007
22 IX 2014
Donald Tusk
14.
22 IX 2014
16 XI 2015
Ewa Kopacz
15.
16 XI 2015
11 XII 2017
Beata Szydło
16.
11 XII 2017
Wciąż urzęduje
Mateusz Morawiecki
Nie ma jeszcze komentarzy