thumbnail

Prezydenci III Rzeczpospolitej (po 1989)

Wymień prezydentów III Rzeczpospolitej, po 1989 roku.
Na szaro zaznaczeni są politycy, którzy wyłącznie tymczasowo wykonywali obowiązki Prezydenta RP.
Quiz wykonany przez savik1
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 20 maj, 2019
Po raz pierwszy przesłany20 maj, 2019
Razy rozwiązany877
Średni wynik75,0%
Zgłoś quizZgłoś
5:00
Wprowadź odpowiedź tutaj:
0
 / 8 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Lp.
Objęcie urzędu
Złożenie urzędu
Imię i nazwisko
1.
31 grudnia 1989
22 grudnia 1990
Wojciech Jaruzelski
2.
22 grudnia 1990
22 grudnia 1995
Lech Wałęsa
3.
23 grudnia 1995
23 grudnia 2005
Aleksander Kwaśniewski
4.
23 grudnia 2005
10 kwietnia 2010
Lech Kaczyński
5.
10 kwietnia 2010
8 lipca 2010
Bronisław Komorowski
6.
8 lipca 2010
8 lipca 2010
Bogdan Borusewicz
7.
8 lipca 2010
6 sierpnia 2010
Grzegorz Schetyna
(5.)
6 sierpnia 2010
6 sierpnia 2015
Bronisław Komorowski
8.
6 sierpnia 2015
Wciąż urzęduje
Andrzej Duda
+2
Poziom 37
22 mar, 2020
Pełniący obowiązki nie jest prezydentem, bo nie został zaprzysiężony. Tylko zaprzysiężeni mogą być nazywani prezydentami.
+1
Poziom 22
27 mar, 2020
Oni byli zaprzysiężeni
+1
Poziom 39
17 sty, 2021
Schetyna i Borusiewicz nie