Gry Strategiczne cz1

Odgadnij tytuł gry strategicznej czas 8min.
Quiz wykonany przez CaptHook
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 21 kwiecień, 2019
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany21 kwiecień, 2019
Razy rozwiązany342
Średni wynik40,0%
Zgłoś quizZgłoś
8:00
Enter answer here
0
 / 15 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Pytania
Answer
Pełnoprawna odsłona cyklu rozbudowanych strategii, który zadebiutował w 2002 roku jako spin-off popularnej serii Europa Universalis.
Hearts of Iron
Za powstanie gry odpowiada tradycyjnie studio Firaxis Games, a patronat nad produkcją objął sam twórca serii, Sid Meier.
Sid Meier's Civilization
Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską Paradox Development Studio. Zgodnie ze schematem serii pozwala pokierować rozwojem wybranej nacji na przestrzeni kilku wieków.
Europa Universalis
Gra wyprodukowana przez Ensemble Studios. Celem gry jest rozwijanie swojej cywilizacji poprzez zdobywanie surowców. Kiedy gracz zadba o systematyczny rozwój miasta, może podbić inne cywilizacje.
Age of Empires
Gra łącząca gatunki 4X oraz grand strategy wargame, wyprodukowana i wydana przez studio Paradox Interactive. Przedmiotem gry jest eksploracja kosmosu, zarządzanie imperium oraz prowadzenie dyplomacji z innymi cywilizacjami podbijającymi galaktykę.
Stellaris
Akcja gry obraca się wokół tematyki inwazji obcych na Ziemię. Inspiracją do stworzenia serii była gra 'Laser Squad z 1988 roku.
X-COM
Polega na rozbudowie i zarządzaniu miastem. Wyprodukowana przez fińskie studio Colossal Order i wydana przez Paradox Interactive.
Cities Skylines
Jest unikalną mieszanką zaawansowanej strategii i przeraźliwie realistyczną symulacją. Polega na zniszczeniu ludzkości poprzez stworzenie własnego patogenu.
Plague Inc: Evolved
Stworzona przez Blizzard Entertainment. Podstawowym celem gry jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników. W tym celu należy zdobyć kontrolę nad odpowiednią ilością minerałów oraz gazu, które są w grze zasobami niezbędnymi do rozbudowy bazy, konstrukcji jednostek bojowych, a także wprowadzaniu różnorodnych ulepszeń jednostek i budynków.
StarCraft
Producentem gry jest The Creative Assembly. Seria jest kombinacją strategii czasu rzeczywistego oraz strategii turowych. Pierwsza gra z serii wydana została 13 czerwca 2000 roku.
Total War
Prekursorami serii były gry King’s Bounty oraz Hammer of the Gods. Pierwsza gra z serii ukazała się w 1995 roku i do tej pory wydano łącznie siedem części, nie licząc dodatków.
Heroes of Might and Magic
Gra o tworzeniu zautomatyzowanych fabryk w celu produkowania przedmiotów o coraz większym stopniu skomplikowania, w ramach nieskończonego świata 2D.
Factorio
Gra w której projektujesz sieć metra dla rozrastającego się miasta
Mini Metro
Wyprodukowana przez AMPLITUDE Studios. Turowa strategia science fiction, pozwalająca ci wcielić się w fascynującą rolę przywódcy cywilizacji stawiającej pierwsze kroki w otchłaniach międzygwiezdnej przestrzeni.
Endless Space
Opowiada o losach trzech ocalałych rozbitków statku kosmicznego, którzy budują kolonię na obrzeżach wszechświata. Zainspirowany westernowym klimatem Firefly, zaawansowaną symulacją Dwarf Fortress oraz epicką skalą Diuny i Warhammera 40,000.
RimWorld
Nie ma jeszcze komentarzy