thumbnail

Postacie z czasów II wojny światowej

W tym quizie możesz sprawdzić, czy znasz ważne lub istotne postacie z czasów II wojny światowej i zimnej wojny. Przekonasz się, jak rozwinięta jest twoja wiedza o takich personach.
Wpisując odpowiedź wystarczy podać nazwisko postaci
Quiz wykonany przez Osper
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 3 maj, 2019
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany3 maj, 2019
Razy rozwiązany1 040
Średni wynik72,7%
Zgłoś quizZgłoś
4:30
Enter answer here
0
 / 11 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis postaci
Odpowiedź
Polski polityk i wojskowy, generał broni Wojska Polskiego. Premier RP na Uchodźstwie podczas II wojny światowej. Brał(a) udział w podpisywaniu układu z Majskim.
Władysław Sikorski
Niemiecki dowódca pochodzenia austriackiego. Urodzony/a w 1889 roku na terenie Austro-Węgier. Wódz i kanclerz Rzeszy od 1934 r. Powodem jego/jej śmierci było samobójstwo.
Adolf Hitler
Polski polityk oraz dyplomata. Bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego oraz pułkownik dyplomowany artylerii Wojska Polskiego. Minister Spraw Zagranicznych w latach 1930-39.
Józef Beck
Premier Wielkiej Brytanii w latach 1940-45 oraz 1951-55. Otrzymał(a) Nagrodę Nobla za swoje pamiętniki w 1953 roku.
Winston Churchill
Radziecki polityk, komunistyczny działacz polityczny. Minister Spraw Zagranicznych ZSRR w 1939-49. Przedstawiciel Związku Radzieckiego podczas umowy z III Rzeszą z 23 sierpnia 1939 r.
Wiaczesław Mołotow
Urodzony/a w Cesarstwie Niemieckim, minister spraw zagranicznych III Rzeszy w latach 1938-45. Uznany/a za zbrodniarza wojennego i skazany/a na karę śmierci.
Joachim von Ribbentrop
Opis postaci
Odpowiedź
Przywódca Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich podczas II wojny światowej. Sowiecki rewolucjonista, dyktator i polityk pochodzenia gruzińskiego.
Józef Stalin
W latach międzywojennych dowódca jednostek kawalerii, dowódca Armii Polskiej w ZSRR, a potem II Korpusu Polskiego. W roku 1945 Wódz Naczelny.
Władysław Anders
Francuski polityk, mąż stanu i teoretyk wojskowości. W czasie II wojny światowej stał na czele ruchu Wolnej Francji, kontynuującego walkę z III Rzeszą niezależnie od "Francji Vichy".
Charles de Gaulle
Norweg, utrzymywał ścisłe kontakty z III Rzeszą, tworzył ideowe podstawy norweskiego faszyzmu, po zajęciu Norwegii przez Niemców ogłosił się „przywódca narodu”.
Vidkun Quisling
Włoski polityk i dziennikarz, główny założyciel i przywódca ruchu faszystowskiego. Premier Włoch w latach 1922–43, później do 1945 przywódca Włoskiej Republiki Socjalnej.
Benito Mussolini
Nie ma jeszcze komentarzy