thumbnail

Rozpoznaj państwa po ciekawostce ( Kolega Ignacy )

Tak jak w tytule, powodzenia! :D
Quiz wykonany przez Fvtmoo
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 4 maj, 2019
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany4 maj, 2019
Razy rozwiązany962
Średni wynik46,7%
Zgłoś quizZgłoś
10:00
Enter answer here
0
 / 15 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Ciekawostki
Odpowiedź
W 1413 roku używano suszonych ryb, jako pieniędzy.
Islandia
Jest krajem samowystarczalnym rolniczo.
Turcja
Ma najwyższy wskaźnik urodzeń bliźniaków na świecie. Istnieje około 521 języków używanych w tym kraju. Liczba ta obejmuje 510 żywych języków, dwa drugie języki, oraz dziewięć języków wymarłych.
Nigeria
Posiada najdłuższy most w Europie, oraz najstarszą księgarnie na świecie założoną w 1732 roku.
Portugalia
Połowa ludności zginęła w II wojnie światowej. Uważają swój kraj za ziemię Boga. Mają niziny, góry, wielkie i małe rzeki, oraz jeziora. Wierzą, że ich ułożenie nie może być przypadkowe.
Rumunia
Ma najlepszych Strongmanów na świecie. Pierwsi na świecie, opracowali sposób na picie denaturatu, płynu borygo, kwasu siarkowego i wody kolońskiej
Polska
Tydzień rozpoczyna się w sobotę i kończy w środę. W czwartek i piątek jest oficjalnie weekend. Za krytykowanie ich religii i poglądów czeka śmierć.
Arabia Saudyjska
Ma najwyżej położoną stolicę na świecie, znajduje się na wysokości ponad 3 600 m n.p.m. W kraju tym jest 855 lotnisk, 21 z utwardzoną nawierzchnią.
Boliwia
Ciekawostki
Odpowiedź
Pierwsze na świecie animowane filmy zostały wykonane i wydane w tym kraju. Dokonał tego Quirino Cristiani w 1917 roku.
Argentyna
W kraju tym jest ponad 600 uczelni. Jest bardzo dużo policji, większość nie robi nic. Pierwsze sztuczne serce powstało w tym kraju. Urządzenie było zaprojektowane i testowane na zwierzętach w 1936 roku przez Władimira Demikhov.
Rosja
70% światowej wełny pochodzi z tego kraju, jest ponad 126 000 000 owiec. Jest tam najdłuższy na świecie płot, mający aż 5 530 km. Odgradza on dzikie psy dingo od owiec.
Australia
Na jednego mieszkańca przypada średnio 35 owiec. 30% mieszkańców prowadzi koczowniczy tryb życia. Pomimo śródlądowego położenia, ma wiele słonych jezior.
Mongolia
Wynaleziono tutaj papier, proch strzelniczy, kompas, drukarnie. Mają największą na świecie hodowle grzybów (60 % wszystkich gatunków na ziemi). W 1996 roku wyprodukowali ich 600 000 ton.
Chiny
Zdarza się, że terroryści przebrani za policjantów blokują drogi i okradają obcokrajowców. System prawny oparty jest na prawie francuskim i islamskim.
Algieria
Jest ojczyzną golfa. Stolica była pierwszym miastem na świecie, która posiadała własną straż pożarną, oraz została zbudowana tak samo jak Rzym – na siedmiu wzgórzach.
Szkocja
+2
Poziom 28
16 sty, 2020
Szkocja to nie państwo
+1
Poziom 24
27 kwi, 2020
szkocja to nie państwo