thumbnail

Odgadnij legendę sportu i sport z którego był znany.

Twoim zadaniem jest odgadnąć imię i nazwisko sportowca z podanego opisu. Nie masz podane o jaki sport chodzi, musisz się tego domyślić również z opisu i także wpisać jego nazwę. Quiz przygotowany dla tego kolesia co prowadził z Mandziem Mniej Więcej :) Jeśli się spodoba zrobię więcej.
Nazwę sportu podajesz w tabelce bezpośrednio pod imieniem i nazwiskiem sportowca.
Musisz podać dokładne imię oraz nazwisko sportowca
Quiz wykonany przez TomakDzialdowy
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 12 maj, 2019
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany10 maj, 2019
Razy rozwiązany1 166
Średni wynik66,7%
Zgłoś quizZgłoś
5:00
Powodzenia :)
0
 / 18 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
Opis
Odpowiedź
Szwajcar, wieloletni lider rankingu federacji zajmującym się jego sportem, na pierwszej pozycji spędził łącznie 310 tygodni. Mistrz olimpijski z Pekinu. W najbardziej prestiżowych turniejach swojej dyscipliny triumfował 20 razy, więcej niż ktokolwiek inny. Posiada sukcesy w dysciplinach pojedyńczych i drużynowych swojego sportu. Jest 7. najlepiej zarabiającym sportowcem, 65 z 77 milionów dolarów które zarobił w 2018 roku pochodzą z umów reklamowych.
Roger Federer
Nazwa Sportu ---->
Tenis
Amerykanin. Urodzony w Nowym Jorku sportowiec, który sukces osiągnął w dysciplinie znanej z wysokiego wzrostu graczy biąracych w niej udział. Wraz ze swoją drużyną byków, 6 razy wygrywał mistrzostwo. Jego nazwisko nosi jedna z najbardziej znanych marek produkujących odzież sportową.
Michael Jordan
Nazwa Sportu ---->
Koszykówka
Brazylijczyk. 3-krotny mistrz świata swojej dyscipliny. Uważany za najlepszego w historii swojego sportu, mimo że pod względem sukcesu w liczbach, jest kilku którzy wypadają lepiej. Jego kariera skończyła się szybciej niż powinna gdy w 1994 umarł wykonując ten sport. Jego ostra rywalizacja z pewnym francuzem przeszła do historii przez to że oboje często ryzykowali swoje życie, tylko po to żeby utrudnić drugiemu zwycięstwo. W swoim kraju jest uważany za legendę nie tylko przez swoje sukcesy w sporcie, lecz również przez swoją filantropię. Dyscyplina w której występował nazywana jest "Królową Motosportu".
Ayrton Senna
Nazwa Sportu ---->
Wyscigi Samochodowe (Formuła 1)
Argentyńczyk. Znany pod psedonimem "El Diez". Nie tylko wybitny sportowiec lecz również trener. Mistrz Świata z mistrzostw rozgrywanych w 1986 roku w Meksyku. Mimo że osiągał sukces na poziomie klubowym, między innymi we Włoszech, znany jest głównie ze swojej gry w reprezentacji. Po zakończeniu kariery przez dwa lata trenował reprezentację swojego kraju. Sport jest najbardziej popularnym sportem na świecie.
Diego Maradona
Nazwa Sportu ---->
Piłka Nożna
Amerykanin. Mistrz olimpijski z 1960 roku. W 1964 roku przeszedł na Islam i zmienił imię. Znany nie tylko ze swojej kariery sportowej lecz również swoich poglądów politycznych, m.in. przeciwko rasizmowi oraz Amerykańskiemu interwecjonizmowi. Laurerat wielu nagród pokojowych. Sport w którym bardzo ważna jest strategia i wola walki.
Muhammad Ali
Nazwa Sportu ---->
Boks
Amerykanin. 23-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata, posiadacz wielu rekordów w swojej dysciplinie. Po ostatnich igrzyskach olimpijskich zakończył karierę jako najbardziej utytułowany sportowiec w historii nowożytnych igrzysk. Jego sport jest bardzo wymagający fizycznie, polegający głównie na pracy górnego ciała. Można go wykonywać w kilku różnych stylach.
Michael Phelps
Nazwa Sportu ---->
Pływanie
Kanadyjczyk. Jego dziadek pochodzi z regionu dzisiejszej Białorusi. Uważany za bohatera w swoim kraju, w którym ta dysciplina jest bardzo szanowana. Kawaler Orderu Kanady. Numer który nosił na koszulce jest jedynym w historii tego sportu, który został zastrzeżony przez całą ligę, to znaczy że nikt nigdy z nim nie zagra. Znany jest pod pseudonimem "The Great One". Sport jest bardzo popularny w Kanadzie, Ameryce, Rosji i Skandynawii.
Wayne Gretzky
Nazwa Sportu ---->
Hokej
Amerykanin. Na igrzyskach olimpijskich w Berlinie zdobył 4 złote medale. Podczas zawodów w 1935 roku ustanowił 3 rekordy świata w zaledwie 45 minut, jeden z nich utrzymał się przez 25 lat. Mimo że był wybitnym sportowcem, bardziej jest znany w historii przez swoją interakcję z pewnym Austriackim malarzem, która tak naprawdę wyglądała inaczej niż jest dzisiaj opisywana. Sport o króry chodzi to tak naprawdę grupa sportów polagających na osiąganiu liczbowych wyników za zdolności swojego ciała.
Jesse Owens
Nazwa Sportu ---->
Lekkoatletyka
Polak. Czterokrotny Mistrz Świata. Czterokrotnie wybierany najlepszym Polskim sportowcem. Honorowy obywatel Polskiego miasta, które jest centrum dla tego sportu, oraz patron obiektu sportowego w swoim rodzinnym mieście. W każdym polskim domu słychać można było wezwanie do telewizora gdy nadchodziła jego tura. Po zakończeniu swojej kariery w tym sporcie, spróbował swoich sił w rajdach. Sport wykonywany na wysokościach.
Adam Małysz
Nazwa Sportu ---->
Skoki Narciarskie
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy