Czy rozpoznasz państwa po opisie? #2

Spróbuj rozpoznać wybrane państwa po opisie. Powodzenia.
Quiz wykonany przez rudyhinol
Oceń:
Ostatnio zaktualizowany: 10 maj, 2022
Jeszcze nie spróbowałeś rozwiązać tego quizu.
Po raz pierwszy przesłany22 lipiec, 2019
Razy rozwiązany473
Średni wynik66,7%
Zgłoś quizZgłoś
5:00
Wpisz odpowiedź tutaj:
0
 / 15 odgadnięto
Quiz jest zapauzowany. Zostały ci jeszcze .
Punktacja
Twój wynik to / = %
Twój wynik jest taki sam lub lepszy od % uczestników testu także zdobyło 100%
Średni wynik to
Twój rekordowy wynik to
Twój najszybszy czas to
Przewiń w dół, aby zobaczyć odpowiedzi i więcej statystyk ...
OPIS:
PAŃSTWO:
Państwo położone w Afryce Północnej nad Morzem Śródziemnym, członek Unii Afrykańskiej. Znaczną część obszaru tego kraju zajmują wchodzące w skład Sahary pustynie oraz półpustynie.
Algieria
Państwo demokratyczne, położone na półkuli południowej, obejmujące kontynent ..., wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Stolicą kraju jest Canberra, największym miastem jest Sydney.
Australia
Państwo w Afryce nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo, członek Unii Afrykańskiej i ECOWAS.
Benin
Państwo byłej Jugosławii. Od 2013 r. należy do Unii Europejskiej.
Chorwacja
Państwo w Afryce Wschodniej, położone nad Morzem Czerwonym. Graniczy m.in z Etiopią i Somalią. Państwo nie przestrzega praw człowieka.
Erytrea
Państwo położone w centralnej Afryce. Jest to jedno z najmniejszych państw tego kontynentu oraz jedyne, gdzie językiem urzędowym jest hiszpański. W czasach kolonialnych występowało pod nazwą ... Hiszpańska. Graniczy od północy z Kamerunem oraz od południa i wschodu z Gabonem.
Gwinea Równikowa
Państwo na Bliskim Wschodzie położone w Azji Zachodniej. W populacji liczącej 7,66 miliona większość stanowią Żydzi (75%).
Izrael
Państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag rozciąga się niemal południkowo, tworząc łagodny łuk wygięty w stronę kontynentu.
Japonia
OPIS:
PAŃSTWO:
Stolicą i jednocześnie największym miastem tego kraju jest Sana. Innymi ważniejszymi miastami są: Aden, Ta’izz, Al-Hudajda oraz Al-Mukalla. Kraj należy do Ligi Państw Arabskich.
Jemen
Państwo położone w Afryce Północnej, nad zatoką Wielka Syrta (Morze Śródziemne), ze stolicą w Trypolisie. Znajduje się w 20 największych państw świata.
Libia
Państwo śródlądowe w środkowowschodniej Azji. Od północy graniczy z Rosją, a od wschodu, zachodu i południa z Chinami. Stolicą i największym miastem jest Ułan Bator, gdzie zamieszkuje ok. 47% populacji całego kraju. Kraj ten jest republiką parlamentarną.
Mongolia
Miasto-państwo położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, w południowo-wschodniej Azji. Jest to jeden z największych portów i centrów finansowych świata.
Singapur
Była holenderska kolonia w Ameryce Południowej. W latach 1804–1816 była w rękach Wielkiej Brytanii, lecz powróciła do Holandii. Leży nad oceanem Atlantyckim.
Surinam
Państwo leżące w Azji, ale częściowo leży też w Europie. Republika .. została proklamowana w 1923 roku, poprzedzającym ją państwem było Imperium Osmańskie.
Turcja
Państwo składające się z 50 stanów. Trzeci pod względem ludności państwo, a czwarte pod względem powierzchni.
USA
+4
Poziom 25
27 lip, 2019
Od kiedy Gujana lezy w Azji?
+2
Poziom 34
28 lip, 2019
wlasnie
+2
Poziom 47
9 sty, 2020
Przepraszam, błąd został naprawiony.