JetPunk Polska na Discordzie

+10

Serwer Discord - JetPunk Polska

Od ponad dwóch lat jestem administratorem serwera JetPunk Polska na platformie społecznościowej Discord, znanej dawniej przede wszystkim z bycia największym serwisem komunikacyjnym dla graczy. W ostatnim czasie, cała firma przebranżowiła się i obecnie jest czymś więcej niż miejscem spotkań online miłośników gier. Wspólnie z Leviskiem27PL, którego znacie przede wszystkim z nieskończonej liczby quizów i niekonwencjonalnych tłumaczeń, we wrześniu 2020 postanowiliśmy stworzyć serwer dla użytkowników polskiej strefy JetPunka. Mimo początkowych niepowodzeń, obecnie mamy ponad 30 członków, w tym chociażby administratorkę polskiej społeczności JetPunka, czyli RoxyPL, która jest kontem z największą liczbą rozwiązań na polskim JetPunku i to właśnie dzięki niej nasz język jest w tak dobrej pozycji na tej stronie. Pomimo kilku aktywnych użytkowników, porównując nasz serwer z francuską społecznością (która jest równie okazała jak polska), wypadamy dość średnio, zarówno pod względem aktywności, jak i samej liczby użytkowników. W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić wszystkich polskojęzycznych twórców quizów (lub osób, które te quizy rozwiązują) do dołączenia na nasz serwer.

Dlaczego warto?

Przez ostatnie lata działalności starałem się zorganizować różne eventy o tematyce geograficznej, takie jak wspólne granie w Geotastica/Geoguessra, czy quizy wiedzy ogólnej. Nieco ponad rok temu, w styczniu 2022 roku postanowiłem rozwinąć polską strefę JetPunka i stworzyłem event polegający na tworzeniu quizów dotyczących swojego województwa. Pomimo małej liczby chętnych (około 8 osób), ta aktywność zjednoczyła część użytkowników i pozwoliła wypłynąć na szerokie wody niektórym z nich (np. Pandryfowi, dla którego był to pierwszy polecany quiz z wielu, które następnie zrobił). Czasami bywa śmiesznie, wynika to z faktu, że część z nas ma dość specyficzne poczucie humoru. Łączy nas fakt posiadania niemalże identycznych (lub bardzo podobnych) zainteresowań, co skutkuje rozmaitymi dyskusjami na wszelkie tematy ogólnogeograficzne (ale nie tylko!). Jeżeli serwer Ci się nie spodoba, zawsze możesz go opuścić (chociaż zapewniam, że nie będzie to konieczne). Oprócz mnie i Leviska, możesz poznać mikiego2003, który po Roxy jest najbardziej wpływowym pod względem liczby rozwiązań użytkownikiem pochodzącym z Polski, a także wschodzące gwiazdy polskiej sceny JetPunka, takie jak wcześniej wspomniany Pandryf, Lucksson czy ChomikowaDama. Ponadto, w momencie osiągnięcia jakiegoś kamienia milowego, robimy Q&A z danym użytkownikiem aby uczcić tę wyjątkową chwilę. Wspólnie rozwijamy polski język na JetPunku, mamy arkusz Google Sheets poleconych quizów, który pomaga nam organizować się w lepszy sposób.

Podsumowanie

Jeżeli faktycznie lubisz JetPunka i traktujesz go jako swoją pasję, a w dodatku masz powyżej 13 lat (wymagania Discorda) i chcesz poznać nowych ludzi, zapraszamy na nasz serwer! Wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej. Szukamy głównie aktywnych użytkowników, ale jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą stroną, nic straconego! Spróbujemy wprowadzić Cię w nasz serwer bezboleśnie, więc zapraszamy! Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do mnie na Discordzie: 

You tube player Official#6803

Zaproszenie dostępne jest po kliknięciu w poniższy link:

Nie ma jeszcze komentarzy